Latvijas sporta deju pāri desmitniekā "Grand Slam" turnīrā Ķīnā

TVNET Sports
Latvijas sporta deju pāri desmitniekā "Grand Slam" turnīrā Ķīnā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Ķīnas pilsētā Šanhajā notikušajās Grand Slam fināla sacensībās veiksmīgi startējuši un ļoti līdzīgu rezultātu uzrādījuši abi vadošie Latvijas Standartdeju (ST) pāri, rīdziniekiem Edgaram Līnim/Elīzai Ancānei (SDK “Dzintars”) 13 pāru konkurencē iegūstot 8.vietu, bet Vadimam Šurinam un Anastasijai Meškovai (SDK “Mario”) ieņemot 9.vietu, informē Latvijas Sporta deju federācijas preses sekretārs Ivars Bācis.

Pēc gada laikā aizvadītiem pieciem Grand Slam posmiem (Helsinki, Taivāna, Rimini, Štutgarte, Maskava), skaitot četrus labākos rezultātus, 12 vadošie pāri kvalificējas  Grand Slam finālam, kas allaž notiek Ķīnā. Gada laikā vairāk nekā 450 pāru konkurencē divpadsmitniekā no Latvijas pāriem bija iekļuvuši Vadims Šurins un Anastasija Meškova, bet, tā kā trīs pāri no desmitnieka atsauca savu dalību, tad uz Ķīnu varēja doties arī Grand Slam rangā 13.vietā esošie Edgars Līnis un Elīza Ancāne un 15. vietā esošā un Poliju pārstāvošā Latvijas dejotāja Madara Freiberga ar partneri Dariušu Miku. Par tradīciju kļūst, ka divpadsmitniekam pievienojas arī kāds no mājinieku pāriem, tāpēc kopumā sacentās 13 deju pāri.

Pasaules labāko pāru vidū Freiberga ar Miku ieņēma 12.vietu, bet Līnis/Ancāne un Šurins/Meškova iekļuva pusfināla desmitniekā. Abi pasaules čempionāta pusfinālisti no Latvijas Šanhajā uzrādīja gandrīz identisku rezultātu, Līnim ar Ancāni ar piecās dejās nopelnītajiem 180,503 punktiem iegūstot 8. vietu, bet Šurinam un Meškovai ar 180,330 punktiem ieņemot 9. vietu. Fināla sešiniekam bija nepieciešami vismaz 183 punkti.

Foto: Publicitātes foto

Finālā uzvaru svinēja pēdējo četru gadu pasaules čempioni un arī Grand Slam turnīros dominējošie krievi Dmitrijs Žarkovs un Olga Kuļikova, kuri apbalvošanas ceremonijas laikā paziņoja, ka tās bija viņu pēdējās sacensības amatieru statusā. Otro vietu izcīnīja lietuvieši Evalds Sodeika un Ieva Zukauskaite, bet godalgoto trijnieku noslēdza Krievijas otrais pāris Jevgēņijs Mošeņins un Dana Spicina. Piekto vietu ieguva Igaunijas čempioni Madis Abels un Aleksandra Galkina.

Šo sestdien Ķīpsalas Starptautiskajā izstāžu hallē Starptautiskajā Sporta deju festivālā “Baltic Grand Prix” World Open reitinga turnīrā redzēsim interesantu dueli – Edgaru Līni/Elīzu Ancāni cīnāmies par uzvaru ar Šanhajā finālā tikušajiem krieviem Jevgēņiju Ņikitinu un Anastasiju Miļutinu. Tikmēr svētdien, 16.decembrī, International Open Latīņamerikas (LA) dejās favorītu statusā būs Vāciju pārstāvošā Latvijas dejotāja Ņina Bezzubova ar Timuru Imametdinovu, kuri Šanhajā LA dejās ieguva trešo vietu.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu