Stojanovičs atstāj "Levski" un pietuvojas kļūšanai par Latvijas futbola izlases treneri

Slaviša Stojanovičs

FOTO: Reuters/ScanPix

Serbu speciālists Slaviša Stojanovičs atstājis Bulgārijas futbola kluba Sofijas "Levski" galvenā trenera amatu.

Kā vēsta klubs, 49 gadus vecais Stojanovičs pirmdien novadījis savu pēdējo treniņu "Levski" komandā un emocionāli atvadījies no komandas.

Stojanovičam līgums ar "Levski" bija spēkā līdz vasarai ar iespēju to pagarināt vēl uz gadu.

Līdz ar to Stojanovičs spēris soli tuvāk oficiālai kļūšanai par Latvijas izlases galveno treneri. Šāda neoficiāla informācija jau ir krietnu laiku, tomēr nav apstiprināta.

Vēl pagājušajā nedēļā Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Kaspars Gorkšs nebija gatavs nosaukt jauno izlases galveno treneri, taču medijiem norādīja, ka vienošanās ir panākta un atliek vien uzlikt parakstus uz trīs gadu līguma. Federācija tikmēr publiski paziņoja, ka jaunais valstsvienības treneris tiks prezentēts 1.martā.

Decembra sākumā no izlases galvenā trenera amata nolēma atkāpties somu speciālists Miksu Pātelainens, bet līdz šim oficiāli jauns komandas stūrmanis vēl nav nozīmēts.

Latvijas futbola izlase jau marta beigās aizvadīs divas pirmās spēlēs 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklā, bet nākamie divi mači notiks jūnija sākumā.

Stojanovičs jau pērn pavasarī bija viens no Latvijas izlases kandidātiem. Pie "Levski" stūres viņš strādāja kopš pagājušā gada vasaras.

Stojanovičs trenera karjeru uzsāka jau 1998.gadā, kad trīs gadus vadīja Slovākijas augstākās līgas klubu Bratislavas "Slovan".

Visilgāk treneris nostrādāja Slovēnijas spēcīgākā čempionāta klubā "Domžal". Šo komandu Stojanovičs vadīja no 2002. līdz 2008.gadam, 2006./2007.gada sezonā aizvedot to līdz Slovēnijas čempiontitulam.

No 2009. līdz 2011.gadam treneris guva pieredzi Apvienoto Arābu Emirātu izlasē, kur viņš bija galvenā trenera asistents. Pēc tam sekoja viens gads Eiropas mērogā spēcīgās Slovēnijas izlases galvenā trenera amatā.

Turpinājumā viņš vadīja Serbijas, Beļģijas un Ķīnas komandas, kuras spēlēja savu valstu augstākajās divīzijās. 2014.gadā Stojanovičs aizveda Belgradas "Crvena zvezda" līdz Serbijas čempionu titulam.

Zīmīgi, ka vēl 2017.gadā Stojanovičs paguva vadīt "Riga" klubu, kad tajā vēl savas spēlētāja karjeras norietā vēl bija LFF prezidents Gorkšs.

Latvijas futbola valstsvienība 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā iekļuvusi G grupā ar Polijas, Austrijas, Izraēlas, Slovēnijas un Maķedonijas izlasēm, izvairoties no vairākiem futbola grandiem. Kvalifikācijas turnīrs sāksies martā un noslēgsies novembrī.

Uz augšu