"Rīgas kausi" uz Ogri pārceltas pārāk cietā Daugavas stadiona skrejceļa dēļ

LETA
"Rīgas kausi" uz Ogri pārceltas pārāk cietā Daugavas stadiona skrejceļa dēļ
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Vieglatlētikas sacensības "Rīgas kausi" "Daugavas" stadionā
Vieglatlētikas sacensības "Rīgas kausi" "Daugavas" stadionā Foto: Edijs Pālens/LETA

radicionālās vieglatlētikas sacensības "Rīgas kausi" šogad norisināsies Ogrē, jo atjaunotā Daugavas stadiona skrejceļš ir pārāk ciets, skaidroja Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) komunikācijas vadītāja Ieva Bļusina.

Pērn "Rīgas kausi" atgriezās par savām mājām sauktajā Daugavas stadionā, kas piedzīvojis rekonstrukciju. Jau tobrīd daļa no vieglatlētikas sabiedrības neslēpa, ka gaida skrejceļa nomainīšanu, jo esošais ir pārāk ciets. Tieši šī iemesla dēļ šogad sacensības 4.jūnijā notiks Ogrē, nevis Daugavas stadionā.

"Daugavas stadionā nav nomainīts skrejceļš, tāpēc mēs šogad "Rīgas kausus" rīkosim Ogrē. Skrejceļš ir ciets un nav tādā stāvoklī, lai tur startētu augsta līmeņa sportisti, turklāt ir paaugstināts risks gūt traumas," pauda Bļusina. "Cerējām, ka šīs sacensības arī šogad varēsim aizvadīt Daugavas stadionā - ar nosacījumu, ja skrejceļš tiks nomainīts. Dažādu iemeslu dēļ tas nenotika, tāpēc pārcēlāmies uz Ogri."

Bļusina noliedza, ka faktors, kāpēc "Rīgas kausi" šogad notiks Ogrē, būtu Daugavas stadiona nomas maksas palielināšanās, par ko sašutumu Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Sporta studija" neslēpa pašmāju futbola kluba "Metta" ģenerāldirektors Ģirts Mihelsons.

Vienlaikus Bļusina pauda cerību, ka "Rīgas kausu" norisināšanās Ogrē būs īslaicīgs risinājums.

Savukārt VSIA "Kultūras un sporta centrs "Daugavas stadions"" vadītāja pienākumu izpildītājs Guntis Zālītis, kurš ir bijušais LVS prezidents, aģentūrai LETA norādīja, ka futbola laukuma un skrejceļa rekonstrukcija varētu sākties ne ātrāk par šī gada novembri.

"Aplēses liecina, ka centrālā laukuma rekonstrukcija, lai to pielāgotu arī Eiropas Futbola asociāciju savienības jeb UEFA ceturtajai stadionu kategorijai, izmaksas ir līdz trim miljoniem eiro. Valstij šobrīd tādas naudas nav. Esam runājuši, ka šo summu varētu atrast, ja valstij klātos labi un visi cītīgi maksātu nodokļus. Tad būtu budžeta grozījumi un varētu piešķirt papildus līdzekļus," atklāja Zālītis.

Visticamāk, rekonstrukcija šogad netiks sākta, tomēr Daugavas stadiona vadības un arī futbola interesēs esot, lai tas notiktu ātrāk par 2022.gada 31.decembri, kad paredzēts noslēgt visus darbus multifunkcionālā kultūras un sporta kvartāla izveidē.

Vienlaikus Zālītis arī neuzskata, ka Daugavas stadiona skrejceļš būtu tik sliktā kvalitātē, lai tajā neaizvadītu "Rīgas kausus" un lai sacensības pārceltu uz Ogri.

Daugavas stadiona rekonstrukcijas dēļ "Rīgas kausi" jau iepriekš norisinājušies Ogrē.

Pirmo reizi "Rīgas kausi" tika izcīnīti 1962.gadā. Katru gadu vidēji sacensībās piedalās no 130 līdz 150 sportisti. Vislielākais skaits tika sasniegts 2006.gadā, kad dalībnieku skaits sasniedza 162 sportistus.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu