Pasaules kausā ar dažiem pārsteigumiem noskaidrotas 16 labākās izlases

Ķīnā notiekošajā Pasaules kausa izcīņā basketbolā noslēdzies turnīra pirmais posms, kurā noskaidrotas 16 labākās komandas, kas turpinās cīņu par iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

Pirmā posma noslēdzošajā spēļu dienā Čehijas izlase ar rezultātu 91:75 (22:16, 21:19, 23:25, 25:16) negaidīti uzveica Turcijas valstsvienību, kas savā iepriekšējā mačā papildlaikā no rokām izlaida uzvaru pret turnīra favorīti ASV.

Vojtēhs Hrubans uzvarētājiem guva 18 punktus, Ondržejs Balvins iemeta 17 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, 16 punktus pievienoja Patriks Auda, 15 pievienoja Jaromirs Bohačiks, bet Tomāšs Satoranskis izcēlās ar 11 punktiem, 7 atlēkušajām bumbām un 7 rezultatīvām piespēlēm.

Turcijas izlasē 24 punktus guva Džedi Osmans, 16 iemeta Furkans Korkmazs, bet 14 pievienoja Melihs Mahmutoglu.

Čehijas izlasei šis ir liels panākums, kas izdevies bez potenciālā komandas līdera Jana Veselija. Aizvadītās sezonas ULEB Eirolīgas vērtīgākais spēlētājs Pasaules kausā nespēlē ceļgala traumas dēļ.

Ceturtdien citā E apakšgrupas spēlē turnīra favorīte ASV ar rezultātu 98:45 (23:9, 33:14, 28:8, 14:14) sagrāva Japānas basketbolistus.

Uzvarētājiem 20 punktus guva Džeilens Brauns, bet Kemba Volkers atzīmējās ar 15 punktiem un 8 rezultatīvām piespēlēm.

Japānas izlasē ar 18 punktiem rezultatīvākais bija Judai Baba.

E apakšgrupā ar trim uzvarām trīs spēlēs triumfēja ASV, divi panākumi ir Čehijai, viena uzvara Turcijai, bet Japāna cieta trīs zaudējumus.

Otrajā posmā 16 labākās pirmās kārtas komandas tiek sadalītas četrās grupās.

K grupā par divām ceļazīmēm uz Pasaules kausa ceturtdaļfinālu ASV un Čehija spēkosies ar Brazīliju un Grieķiju.

Savukārt I grupā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā cīnīsies Argentīna, Polija, Venecuēla un Krievija.

J grupā spēkosies Spānija, Serbija, Itālija un Puertoriko, bet L grupā Austrālija, Lietuva, Francija un Dominikānas Republika.

Negaidīti ārpus Top 16 palikusi mājiniece Ķīna, kas atzina Venecuēlas pārākumu.

Ar trim NBA spēlētājiem sastāvā fisako piedzīvojusi Vācija, kas cīņā par iekļūšanu Top 16 piekāpās Dominikānas Republikai.

Pārējās komandas, kas nesasniedza otro kārtu, turpinās spēlēt par 17. līdz 32. vietu šajā turnīrā.

Pasaules kausa izcīņa Ķīnā risināsies līdz 15. septembrim.