Kazakevičs: Šī nav pirmā reize, kad pieņemu izaicinājumu

CopyDraugiem X Whatsapp
Dainis Kazakevičs
Dainis Kazakevičs Foto: Ieva Lūka / LETA

Pirmdien, 20. janvārī, Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde lēma Latvijas izlases galvenā trenera amatā apstiprināt Daini Kazakeviču. 

"Mani uzrunāja ģenerālsekretārs [Edgars Pukinsks]. Pirmā saruna par šādu iespēju bija decembrī, bet konkrētākas sarunas sākās tikai pēdējā nedēļā. Tas bija ļoti būtisks lēmums. Uzskatu, ka tas ir liels gods jebkuram trenerim – vadīt nacionālo izlasi. Tas ir milzīgs izaicinājums. Un saprotu, ka tagad ir priekšā daudz darba, lai atgūtu līdzjutēju un mediju atbalstu. Tas nebija viegls lēmums. Taču, izvērtējot visus argumentus, redzu, ka šis ir īstais laiks. Esmu gatavs pieņemt šo izaicinājumu, bet visu pārējo esmu gatavs pierādīt ar reālu darbu," pēc LFF valdes sēdes medijiem komentēja Kazakevičs.

Pašlaik 38 gadus vecais speciālists kopš 2013. gada vadījis Latvijas U-21 izlasi, līdztekus tam kopš 2012. gada pildot arī LFF sporta direktora pienākumus.

"Esmu treneris jau 23 gadus. Domāju, ka šobrīd tā man drīzāk ir priekšrocība, ka pēdējos gadus strādāju ar izlasi, jo tas ļoti atšķiras no darba klubā. Pirmajā gadā darbā ar U-21 izlasi tas man bija nopietns pārbaudījums.

Skaidrs, ka izlašu darbā ir pavisam citas pieejas, citi darbības mehānismi. Nav kā klubu darbā. Viss ir koncentrēti – divu trīs dienu laikā jāsagatavo komanda.

Ir ļoti piesātināts darba laiks starp treniņnometnēm, komunikācijā ar klubiem, ar spēlētājiem. Man ir pilnībā skaidrs, uz ko es eju, kāda būs darba specifika. Šai ziņā man būs nepieciešams nedaudz mazāk laika kā tas būtu citam jaunam trenerim, jo pie izlašu darba specifikas esmu jau pieradis. Ar lielāko daļu spēlētāju jau esmu reāli strādājis. Klubā vai izlasē," Latvijas izlases jaunais galvenais treneris ieskicēja vienu no savām priekšrocībām.

LFF valde uzdeva ar Kazakeviču noslēgt trīs gadu darba līgumu.

"Lielāko daļu spēlētāju es jau personīgi pazīstu. Visu pārējo parādīs darbs un rezultāti. Šī nav pirmā reize, kad pieņemu izaicinājumu un esmu gatavs doties virzienā, kad daudzi uz to skatās ar skepsi. Arī kad 2012. gadā stājos sporta direktora amatā, daži nebija par to sajūsmā. Uzskatu, ka ar savu darbu esmu pierādījis, ka ir nostrādāts pietiekami kvalitatīvi. Tagad bija konkrēts piedāvājums, ko es pieņēmu. Esmu pārliecināts, ka mums viss izdosies," pauda treneris.

Plašākus komentārus par tuvākajiem mērķiem, izlases plāniem 2020. gadā, treneru korpusu un komandas veidošanas principiem Kazakevičs sniegs preses konferencē vēlāk, bet vispārīgās vadlīnijas treneris ieskicēja jau pirmdien.

"Man ir ļoti būtiski izveidot stipru kolektīvu. Ja šobrīd mums varbūt nav ļoti daudz spilgtu spēlētāju, tas jākompensē ar kolektīvu, ar labu komandas darbu, kas arī būs galvenais uzdevums tuvākajā laikā man kopā ar treneru kolektīvu," teica Kazakevičs. 

"Mans plāns ir tāds, ka izlasē spēlē ambiciozi un motivēti spēlētāji. Vecums noteikti nebūs vienīgais arguments, bet motivācija ar izlasi sasniegt nepieciešamo rezultātu. Nacionālajai izlasei jābūt nacionālajam lepnumam, mūsu futbola ģimenes vērtību nesējam."

Līdz šim izlasi vadīja Slaviša Stojanovičs, kura vadībā futbolisti demonstrēja vāju sniegumu. 

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu