Pārtrūkst Merzļikina uzvaru sērija NHL spēlēs

Elvis Merzļikins
Elvis Merzļikins Foto: Reuters/ScanPix

Latvijas hokeja vārtsargam Elvim Merzļikinam naktī uz svētdienu (pēc Latvijas laika) neizdevās glābt Kolumbusas "Blue Jackets" komandu no zaudējuma Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē.

"Blue Jackets" savā laukumā ar rezultātu 1:2 (0:0, 1:0, 0:2) piekāpās Kolorādo "Avalanche". Merzļikins nospēlēja "sausā" līdz mača 52. minūtei.

Kolumbusai pēdējo 11 spēļu laikā šis ir tikai otrais zaudējums. Turklāt pirmo reizi šajā 11 spēļu nogrieznī piedzīvots zaudējums mača pamatlaikā.

Merzļikins atvairīja 20 no 22 pretinieku metieniem (90,9%), bet viņa pretinieks vācu vārtsargs Filips Grubauers atvairīja 31 no 32 metieniem (96,9%).

Latvijas hokejistam līdz šim bija 8 uzvaru sērija, kas vēsturē starp Latvijas hokeja vārtsargiem ir garākā NHL, taču tagad tā ir pārtraukta.

Merzļikins iepriekšējos divus mačus nospēlēja "sausā". Viņam izdevās nosargāt vārtus neieņemtus 174 minūtes un 39 sekundes, kas ir trešā garākā sērija "Blue Jackets" vēsturē.

Šajā mačā Kolumbusas vienības rezervē palika latviešu vārtsargs Matīss Kivlenieks.

"Blue Jackets" labā vienīgos vārtus guva Sets Džounss, kurš otrajā periodā izvirzīja komandu 1:0 vadībā.

Uzvarētāju sastāvā ar precīziem metieniem izcēlās Nazems Kadri un Neitans Makinnons.

"Blue Jackets" ar 69 punktiem 56 spēlēs ieņem 5. vietu Austrumu konferences kopvērtējumā.

"Avalanche" ar 68 punktiem 53 mačos ierindojas 2. pozīcijā Rietumu konferences turnīra tabulā.

25 gadus vecais Merzļikins savā NHL debijas sezonā ir piedalījies 25 mačos un palīdzējis "Blue Jackets" izcīnīt 12 uzvaras.

Citā spēlē latviešu uzbrucējs Teodors Bļugers guva vārtus, palīdzot Pitsburgas "Penguins" komandai izcīnīt uzvaru.