Siguldā startēs Eiropas labākie bobslejisti; Latvija varbūt piedalīsies ar trim ekipāžām

TVNET Sports
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Latvijas bobslejisti Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis
Latvijas bobslejisti Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis Foto: Edijs Pālens/LETA

Novembra otrajā pusē Siguldā sāksies Pasaules kausa izcīņas sezona bobslejā un skeletonā. Pirmajā posmā Latvijas izlase varētu startēt ar trim divnieku ekipāžām, vēsta Latvijas Bobsleja un skeletona federācija.

Tuvojas jaunā bobsleja un skeletona sezona, un pirmo divu Pasaules kausa posmu sarīkošana uzticēta Siguldai. Sacensības notiks divas nedēļas nogales pēc kārtas, no 20. līdz 22. un no 27. līdz 29. novembrim. Katra posma sacensību programmā skeletons sievietēm un vīriešiem, tāpat bobslejs sievietēm un katras nedēļas nogalē arī divi mači bobslejā vīriešu divniekiem.

Siguldā vīriešu divnieku konkurencē kopā tiks aizvadītas pat četras sacensības. Sezonas kalendārā vēl Pasaules kausā ieplānotas divu posmu sacensības decembrī Īglsas trasē Austrijā, pēc Jaunā gada posmi vēl Vinterbergā, Sanktmoricā un Kēnigszē, savukārt pēdējais posms paredzēts martā jaunajā Pekinas ziemas olimpisko spēļu trasē.

Sarežģīts laiks visā pasaulē Covid-19 pandēmijas dēļ, bet Sigulda ir gatava sarīkot pirmās divas sezonas sacensības. Būs gan dažādi ierobežojumi, trasē netiks ielaisti skatītāji, stingras pārbaudes visiem sportistiem un akreditētajām personām, bet sacensības notiks, un tās līdzjutēji varēs vērot savos televizoru ekrānos 30 dažādās pasaules valstīs, Latvijā translācijas LTV 7. februārī. Pēc raidtiesību turētāja "Infront Media" datiem, pasaulē kopā Siguldas posmu noskatījās 58 miljoni skatītāju.

Pērnā gada Pasaules kausa izcīņas sezona februārī beidzās tieši Siguldas trasē, un sacensību rīkotāji saņēma starptautiskās bobsleja un skeletona federācijas uzslavas par lielisko organizāciju un burvīgo gaisotni Siguldas trasē, sacīkstes klātienē vēroja vairāki tūkstoši skatītāju. Februārī papildus bija ļoti nozīmīgs brīdis visam Latvijas bobslejam, jo četrinieka ekipāžai tika svinīgi pasniegtas pārdalītās Soču ziemas olimpisko spēļu zelta godalgas, savukārt divniekos Oskars Melbārdis ar Daumantu Dreiškenu tika pie olimpisko spēļu bronzas godalgām.

Pandēmijas laiks ienesis savas korekcijas sacensību rīkošanā un epidemioloģiskās drošības ievērošanā, bet Siguldā tāpat būs gana spēcīgs sastāvs. Faktiski piedalīsies visi Eiropas labākie sportisti, redzēsim arī kanādiešus (tostarp bobslejā arī olimpisko čempionu Džastinu Kripsu), vien pirmajos posmos nestartēs amerikāņi, korejieši un ķīnieši. Paredzams, ka kopā būs ap 15 valstu pārstāvji.

Latvija bobslejā vīriešiem var tikt pārstāvēta ar trim ekipāžām. Skeletonā vīriešiem savā trasē startēs brāļi Martins un Tomass Dukuri, sievietēm Siguldā Pasaules kausa apritē debitēs Endija Tērauda.

LBSF ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis: "Visa šī neparastā situācija - tas mums ir liels izaicinājums, visi esam satraukušies, bet tādā labā nozīmē, pozitīvā gaisotnē. Es ticu, ka viss izdosies, visu izdarīsim vajadzīgajā līmenī, kā to pieprasa starptautisko federāciju noteikumi šajā laikā. Pašam man jau tagad ir tāda koncentrācija, kāda bija savulaik, startējot pasaules līmeņa mačos."

Latvijas izlases galvenais treneris bobslejā Sandis Prūsis: "Siguldā mums ir trīs starta vietas bobslejā vīriešiem, pirmajā posmā tā arī varētu būt, bet par otro vēl pašlaik nevaru apgalvot, jo tajā laikā ir arī paredzēts braukt un gatavoties Eiropas kausu posmam Vinterbergā. Skaidrs, ka pirmā ir Oskara Ķibermaņa ekipāža, par pārējām vēl lemsim, Oskars Melbārdis vēl trenējas pēc nedaudz citas programmas. Šosezon jau vispār viss diezgan savdabīgi - paredzēti 12 posmi divniekiem un tikai četri četrinieku ekipāžām, mēs ar četrinieku vispār vēl neesam braukuši šoruden, un var iznākt tā, ka līdz pat Jaunajam gadam nebraucam, tas ir zināms mīnuss."

Latvijas skeletona izlases galvenais treneris Dainis Dukurs: "Trase priekš pirmā ledus ir laba, trenējamies, protams, mitrums dažkārt traucē. Mēģinām jaunas kamanas. Visādi jau ir šajā laikā, oktobrī mums pašiem trasē stāvēja Covid-19 testu laboratorija, pārbaudīts ir daudz, visi iebraucēji, ir bijis arī tā, ka vācu kamaniņu izlase uzzina par vienu pozitīvu rezultātu jau ceļā pie mums, griež busu Polijā atpakaļ. Jāuzmanās, papildu uzmanība dezinfekcijai, cilvēku plūsmai trasē, treniņu laikiem."

Siguldas posmu sacensību direktore Janika Judeika: "Atbilstoši starptautiskās federācijas prasībām šajā pandēmijas laikā, mums viss ir pielāgots tam, vēl ņemot vērā Latvijas likumdošanu. Prasības ir tādas, ka arī jebkuram no žurnālistiem, ierodoties trasē, pirms akreditācijas saņemšanas jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, kas veikts pēdējo 72 stundu laikā. Tas tādēļ, lai Siguldas trasē būtu pilnīgi droša vide."

Piektdienās Pasaules kausa izcīņā notiks skeletona sacensības. 20. novembrī pirmais brauciens sievietēm pulksten 10.00, vīriešiem pirmais starts pulksten 15.00.

Sestdien, 21. novembrī, pulksten 9.00 bobslejs sievietēm, pulksten 13.45 - bobslejs vīriešu divniekiem. Svētdien, 22. novembrī, no pulksten 14.30 vēl viens posms bobslejā vīriešiem.

Analogi sacensību sākuma laiki arī nākamajā nedēļas nogalē no 27. līdz 29. novembrim.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu