Zviedru žurnālists: 2021.gada PČ hokejā varētu pārcelt uz Kanādu

Latvijas hokeja izlase

FOTO: Sintija Zandersone/LETA

2021.gadā Rīgā un Minskā paredzētais pasaules hokeja čempionāts varētu tikt pārcelts uz sporta veida dzimteni Kanādu, paudis zviedru žurnālists Magnuss Nurstrēms.

Medija "Expressen" žurnālists Nurstrēms paudis, ka Baltkrievijā notiekošo represiju pret iedzīvotājiem dēļ Starptautiskā ledus hokeja federācija (IIHF) pārcels 2021.gada turnīru uz pavisam citu norises vietu.

"Visa pasaule strikti ir reaģējusi uz Aleksandra Lukašenko pasludināto uzvaru Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās. Ir pazīmes, ka 2021.gada pasaules hokeja čempionāts varētu tikt pārcelts uz Kanādu," izteicies Zviedrijas žurnālists.

Nurstrēms gan nav precizējis, kādas pazīmes liecina par to, ka pasaules meistarsacīkstes varētu tikt pārceltas uz Kanādu. 

IIHF trešdien nepieņēma lēmumu par izmaiņām rīkotājvalstu pulkā.

Pēc trešdien notikušās IIHF Padomes sēdes prezidents Renē Fāzels atklāja - lai pieņemtu konkrētu lēmumu par 2021.gada pasaules čempionātu, IIHF nepieciešams ilgāks laiks.

Tiek lēsts, ka Latvijas grupas spēļu rīkošana izmaksā aptuveni astoņus miljonus eiro, bet visa čempionāta organizēšana izmaksas sadārdzinātu vēl par pieciem miljoniem eiro. No pašlaik plānotajām astoņu miljonu eiro izmaksām Latvijā 90% segtu ienākumi no biļešu tirdzniecības, taču šobrīd vēl nav zināms, vai čempionātu varēs apmeklēt skatītāji.

Latvijas valdība ir iesaistījusies ar 1,3 miljoniem eiro un papildus, pēc neoficiālām aplēsēm, iespējams, varētu pievienot vēl vienu miljonu eiro. Pārējā nauda būtu jāsaņem par biļetēm.

IIHF Padomes sēde notika dažas dienas pēc tam, kad nedēļas nogalē Baltkrievijas sporta portāls "Tribuna" nāca klajā ar ziņu, ka Baltkrievijas Hokeja federācijas (FHB) priekšsēdētājs Dmitrijs Baskovs bijis klāt uzbrukumā, pēc kura slimnīcā mira opozīcijas aktīvists Ramans Bandarenka. Pirmdien Baskovs un pasaules čempions taiboksā un kikboksā Dmitrijs Šakuta, kurš tiek turēts aizdomās uzbrukuma iniciēšanā, tika iekļauti Latvijai nevēlamo personu sarakstā.

Demonstrācijās pret Aleksandra Lukašenko režīmu kopš augusta miruši vismaz četri cilvēki, un ES piektdien nosodīja Bandarenkas nāvi un brīdināja Minsku par jaunu sankciju noteikšanu.

Rīga un Minska 2017.gada maijā notikušajā balsojumā sīvā cīņā pārspēja Somijas pilsētas Helsinkus un Tamperi. Plānots, ka Rīgā un Minskā notiks grupu turnīri un pa diviem ceturtdaļfināliem, bet pusfināli un fināls tiks aizvadīti Baltkrievijas galvaspilsētā.

Maijā IIHF lēma, ka Rīgā B grupā spēlēs Latvija, Kanāda, Somija, ASV, Vācija, Norvēģija, Itālija un Kazahstāna, bet Minskā A grupā cīnīsies Baltkrievija, Krievija, Zviedrija, Čehija, Šveice, Slovākija, Dānija un Lielbritānija.

Minska pasaules čempionātu uzņēma arī 2014.gadā, un jau toreiz Eiropas Parlaments aicināja IIHF liegt Baltkrievijai uzņemt meistarsacīkstes, norādot uz varas iestāžu represijām pret opozīciju.

2022.gadā turnīru plānots uzņemt Somijai (Helsinkiem un Tamperei), 2023.gadā - Krievijai (Sanktpēterburgai), 2024.gadā Čehijai (Prāgai un Ostravai), bet 2025.gadā - Zviedrijai un Dānijai.

2021.gada pasaules čempionāts ieplānots no 21.maija līdz 6.jūnijam. Iepriekš bija plānots, ka meistarsacīkstes sāksies 7.maijā, taču tās tika pārceltas pāris nedēļas uz priekšu, jo Eiropā varētu aizkavēties nacionālo čempionātu izspēle.

Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā.

Uz augšu
Back