LOV atbalstīs visus Tokijas spēlēm kvalificējušos Latvijas sportistus

LETA
LOV atbalstīs visus Tokijas spēlēm kvalificējušos Latvijas sportistus
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) karogs
Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) karogs Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvijas Olimpiskā vienība (LOV) ceturtdien lēma par atbalstu visiem Tokijas olimpiskajām spēlēm kvalificējušiem Latvijas sportistiem, ziņo LOV.

Ceturtdien LOV dalībnieku sapulce pēc LOV Konsultatīvās padomes sēdes ieteikumiem lēma, ka visi kvalificējušies Latvijas olimpiskās komandas sportisti un viņu treneri saņems LOV pabalstus no 1.jūlija līdz 31.decembrim.

Tāpat uz Sudraba sastāvu tika pārcelti Jaunatnes sastāva sportisti, kuri kvalificējušies Tokijas olimpiskajām spēlēm - Ieva Maļuka, Daniils Bobrovs un Helvijs Babris. Sudraba sastāvā sadarbība un atbalsts tiek saglabāts Aleksandram Samoilovam, Jānim Šmēdiņam, Aleksejam Rumjancevam, Guntai Vaičulei, Rolandam Štrobinderam un Emīlam Liepiņam, kuri, lai arī nekvalificējās olimpiskajām spēlēm, tomēr turpina savu sporta karjeru un bija ļoti tuvu kvalifikācijas sasniegšanai. Šiem atlētiem jāuzrāda attiecīgi rezultāti Eiropas vai pasaules čempionātā, lai saglabātu LOV atbalstu pēc 2021.gada 31.decembra.

"Atzinīgi vērtēju pirmās Konsultatīvās padomes konstruktīvo diskusiju, profesionālu un objektīvu pieeju LOV vajadzību novērtēšanā, nosakot sportistiem taisnīgu un pelnītu atbalstu laika posmā līdz jaunās pabalstu sistēmas ieviešanai 2022.gadā," teica LOV Konsultatīvās padomes vadītājs, LOK ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks.

"Patīkami sajust komandas darbu un atbalstu sportā svarīgu jautājumu risināšanā, ko sniedz Konsultatīvās padomes izveide. Padome veido ciešāku sadarbību ar sporta veidu federācijām, nodrošinot atgriezenisko saiti un precīzāk jūtot federāciju vajadzības augsto sasniegumu sportā, un mūsu darbā tas ir ļoti svarīgi," atzinīgi par jauno sistēmu izteicās arī LOV valdes priekšsēdētāja Līga Cīrule.

Tāpat tika nolemts no šī gada 1.jūlija pēc olimpiskās kvalifikācijas noslēguma pārtraukt sadarbību ar sportistiem, kas nav sasnieguši olimpiskās kvalifikācijas normatīvus vai nolēmuši pārtraukt sportista karjeru.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu