Šonedēļ Latvijā viesosies FIFA prezidents

TVNET Sports
Šonedēļ Latvijā viesosies FIFA prezidents
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 650
Džanni Infantīno
Džanni Infantīno Foto: Reuters/ScanPix

Šīs nedēļas piektdienā un sestdienā, atsaucoties uz Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidenta Vadima Ļašenko uzaicinājumu, darba vizītē Latviju apmeklēs Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prezidents Džanni Infantīno, vēsta organizācijas preses dienests. 

Šī būs pirmā reize vēsturē, kad Latvijā viesosies pasaules vadošās futbola organizācijas galva.

Viesošanās laikā Infantīno paredzētas tikšanās ar LFF vadības pārstāvjiem, valdības un pašvaldību pārstāvjiem, kā arī vietējo futbola infrastruktūras objektu apciemošana.

"Šī viesošanās ir viens no apliecinājumiem gan mūsu labajām darba attiecībām ar FIFA, gan Latvijas un visas Baltijas līdz šim paveiktajam dažādajos futbola attīstības segmentos. Esam pagodināti uzņemt FIFA prezidentu Latvijā, lai sarunās ar Latvijas futbola vides, politikas un pašvaldību pārstāvjiem dalītos mūsu kopīgajā futbola attīstības vīzijā," pauž Ļašenko. "Pārrunāsim virzienus, kā turpināt futbola attīstību Latvijā un Baltijā, kā popularizēt un izcelt futbola pievienoto vērtību un tā devumu sabiedrībai. Esmu pārliecināts, ka šī vizīte vēl vairāk stiprinās mūsu attiecības un pietuvinās mūs dažādu mērķu sasniegšanai."

LFF un FIFA prezidenti ir nodibinājuši ciešas darba un sadarbības attiecības, vairākkārt tiekoties un pārrunājot Latvijas futbolam svarīgus attīstības jautājumus. Nesenākā tikšanās bija šonedēļ FIFA mītnē Cīrihē, kur Latviju sarunās ar Infantīno un citiem FIFA vadītājiem pārstāvēja Ļašenko, ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks un izpilddirektors Arturs Gaidels.

Divu dienu vizītes laikā pārrunātas Latvijas iespējas vēl vairāk iesaistīties dažādu FIFA piedāvāto attīstības programmu realizēšanā tādos segmentos kā infrastruktūra, izglītība, sieviešu futbols un citos. Tāpat diskutēts par video tiesneša asistenta jeb VAR sistēmas ieviešanas procesu Latvijā, kur pašreizējais plāns paredz sistēmas ieviešanu izmēģinājuma režīmā 2022. gada Virslīgas sezonas otrajā pusē, bet pilnvērtīgi – līdz ar 2023. gada Virslīgas sezonu.

Infantīno pēc viesošanās Latvijā dosies uz Lietuvu, kur pašlaik norisinās Pasaules kausa izcīņas finālturnīrs telpu futbolā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu