Prūsis: Ir mazāk nekā 10% varbūtības, ka Melbārdis varētu atgriezties bobslejā

Oskars Melbārdis FOTO: Viesturs Lācis / bobslejs.lv

Olimpiskais čempions bobslejā Oskars Melbārdis līdz jaunajam gadam Latvijas izlasē neatgriezīsies, LTV1 raidījumā "Sporta studija" pirmdien teica izlases galvenais treneris Sandis Prūsis.

Viņš arī Melbārža iespējamo atgriešanos bobslejā pēc vēl vienas muguras operācijas vērtē ar ne vairāk kā desmit procentiem.

"Visu cieņu Melbārdim par ieguldīto darbu, par sasniegtajiem rezultātiem, par attieksmi un visu pārējo, bet dzīve ir nežēlīga, un sports - vēl nežēlīgāks," raidījumā teica Prūsis.

Uz Pekinas olimpisko spēļu ledus trases iepazīšanu nedēļas beigās Latvijas izlase devās ar trim divniekiem, kurus pilotēs Oskars Ķibermanis, Emīls Cipulis un Dāvis Kaufmanis, un diviem četriniekiem.

Atgriežoties no Ķīnas, Prūsis gribētu, lai ir gandarījuma sajūta, ka šajā trasē, ja viss sakrīt, var pacīnīties par augstām vietām.

Šobrīd visi piloti ir uz vienas līnijas, jo spēļu dalībniekus noteiks šīs sezonas sniegums, strīpu kandidātu vētīšanai pavelkot 16. janvārī.

Plānots, ka Latvijas bobslejisti Ķīnā pavadīs vairāk par trīs nedēļām. Pēc tam Ķibermaņa komanda dažas dienas pavadīs, trenējoties Siguldā, bet Eiropas kausa komanda pēc atgriešanās Latvijā dosies tālāk uz Norvēģiju, kur Lillehammeres trasē notiks pa divām sacensībām gan divniekos, gan četriniekos.

Pasaules kausa sezona sāksies 15. novembrī Īglsā, kur sacensības risināsies divas nedēļas nogales pēc kārtas.

Šosezon Pasaules kausa sezona notiks tikai Eiropas trasēs - astoņi posmi, četras valstis, piecas trases. Arī šogad viens etaps notiks Siguldas trasē, kur skeletonisti sacensības aizvadīs vecgada vakarā, bet bobslejisti - jaunā gada pirmajās divās dienās.

16. janvārī notiks pēdējās sacensības Pasaules tūrē, bet Pekinas olimpiskās spēles notiks no 4. līdz 20. februārim.

Uz augšu
Back