Tambijevs: Šī situācija var izvērsties par tiesvedību

LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Leonīds Tambijevs.
Leonīds Tambijevs. Foto: Ieva Lūka/LETA

Ja Kazahstānas klubs Karagandas "Sarjarka" iesniegs prasību, Latvijas treneris Leonīds Tambijevs to apstrīdēs tiesā, pirmdien Tambijevu citē tīmekļa vietne "allhockey.ru".

Latvijas hokeja treneri Leonīds Tambijevs un Andrejs Banada pametuši Kazahstānas klubu Karagandas "Sarjarka", lai Tambijevs kļūtu par Kontinentālās hokeja līgas kluba Vladivostokas "Admiral" galveno treneri. Klubs uzskata, ka tas noticis patvarīgi.

Sarunā ar tīmekļa vietnes "allhockey.ru" reportieri Tambijevs stāsta, ka saņēma "piedāvājumu no "Admiral" un piekritu vadīt komandu. Pēc tam es informēju "Sarjarka" vadību un uzrakstīju iesniegumu par līgumattiecību pārtraukšanu pēc pušu savstarpējas vienošanās".

""Sarjarka" tam nepiekrita, un otro atlūgumu uzrakstīju 18.novembrī pēc paša vēlēšanās. Ņemot vērā to, ka komanda 19.datumā spēlēja Kontinentālajā kausā, nolēmu to nepamest. No 19. līdz 21.novembrim spēlējām kausa izcīņā un iekļuvām finālā, izcīnot trīs uzvaras trīs mačos. Pateicos komandai, treneru korpusam un personālam par darbu. Viņi pateicās man, novēlēja veiksmi jaunajā darba vietā un uzdāvināja kluba atribūtiku. Tagad esmu atlidojis uz Rīgu un gaidu dokumentus no "Admiral", lai kārtotu vīzu un darba atļauju Krievijā," skaidro Latvijas hokeja speciālists.

Viņš stāsta, ka kluba vadība visos iespējamos veidos kavē viņa aiziešanu un draud ar vairāku miljonu ASV dolāru prasību.

Norēķins par padarīto darbu vēl nav saņemts.

"Tas ir uz viņu sirdsapziņas, tās ir viņu tiesības. Šī situācija var izvērsties par tiesvedību saskaņā ar Kazahstānas Republikas Darba kodeksu. Ja viņi patiešām vēlas iesniegt šo prasību, mēs to apstrīdēsim tiesā. Mums ir savi argumenti. Ja viņiem sirdsapziņa ļauj to darīt, mēs šo jautājumu risināsim tiesā," komentē Tambijevs.

Tambijevs skaidro, ka treneris var atkāpties no amata veselības apsvērumu dēļ, kā arī lauzt līgumu pēc paša lūguma vai pēc pušu savstarpējas vienošanās. Viņš min, cik solīdi rīkojās Rīgas "Dinamo" gadījumā ar Sergeju Zubovu. Treneris paziņoja vadībai, ka pamet komandu ģimenes apstākļu dēļ, un tika atbrīvots no amata.

"Sarjarka" preses dienests pirmdien paziņoja, ka Latvijas hokeja treneri Tambijevs un Andrejs Banada patvarīgi pametuši Kazahstānas klubu.

Klubs vēsta, ka treneri iesniedza pieteikumu par atlaišanu pēc paša vēlēšanās, ko kluba vadība apstiprināja. Klubs uzsver, ka šādā gadījumā "sākās līguma laušanas process pēc darbinieka iniciatīvas, saskaņā ar kuru treneriem jāmaksā kompensācija un jāstrādā klubā līdz 18.decembrim".

Iepriekš ziņots, ka Tambijevs piektdien sarunā ar Krievijas tīmekļa vietni "Mač-TV" paziņoja, ka "tiek kārtota darba atļauja Krievijā". Viņš arī apstiprināja, ka Karagandā neatgriezīsies, kā arī norādīja, ka februārī, kad tika parakstīts līgums, "Sarjarkas" vadītājs solīja, ka gadījumā, ja būs piedāvājums no KHL, viņš tam nestāsies ceļā.

Oficiālas informācijas par Tambijeva iecelšanu trenera amatā "Admiral" nav bijis.

"Admiral" rindās spēlē divi Latvijas uzbrucēji - Rihards Bukarts un Miks Indrašis.

2020.gada pavasarī Tambijevs bija tuvu tam, lai vadītu Vladivostokas vienību, un piekrita parakstīt līgumu ar "Admiral". Tomēr drīz kļuva zināms, ka "Admiral" izlaidīs gaidāmo KHL sezonu, un līgums tika lauzts.

Vladivostokas vienība KHL Austrumu konferences turnīra tabulā ierindojas pēdējā vietā ar izcīnītiem 17 punktiem 30 spēlēs.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu