Martins Dukurs līdera pozīcijā pēc pirmā brauciena Pasaules kausa sestajā posmā

TVNET/LETA
Martins Dukurs līdera pozīcijā pēc pirmā brauciena Pasaules kausa sestajā posmā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Martins Dukurs
Martins Dukurs Foto: Viesturs Lācis / bobslejs.lv

Skeletonists Martins Dukurs piektdien Pasaules kausa sestā posma sacensībās Siguldas trasē pēc pirmā brauciena ieņēma pirmo vietu, bet Tomass Dukurs ierindojās trešajā pozīcijā.

Otrais brauciens sāksies plkst.16.10., sacensības tiešraidē translējot Latvijas Televīzijas 7.kanālam.

M.Dukurs pirmajā braucienā trasi veica 50,31 sekundē, kā arī uzrādīja piekto ātrāko starta laiku.

Tik pat veiksmīgs brauciens bija arī T.Dukuram, piekāpjoties brālim vien 0,36 sekundes. T.Dukuram izdevās 12.starta laiks.

Savukārt otro vietu pēc pirmā brauciena ieņēma Seungi Jungs, kurš uzrādīja ātrāko starta laiku 4,50 sekundes un no labākā rezultāta atpalika 0,33 sekundes.

M.Dukurs sezonu sāka ar otro un 11.vietu Īglsas trasē. Altenbergā viņš svinēja uzvaru un ierindojās trešajā vietā, bet Vinterbergā bija ceturtais.

T.Dukura aktīvā posmu secībā ir 16., 18., divas septītās pozīcijas un astotā vieta.

Iepriekšējā sezonā M.Dukurs Siguldā svinēja uzvaras divos pirmajos sezonas posmos, bet pēdējos četros startos Siguldā viņa kontā ir trīs uzvaras un viena otrā vieta.

Tikmēr T.Dukurs 2020./2021.gada sezonā Pasaules kausa posmā vienīgo reizi posmā uz goda pjedestāla kāpa tieši Siguldā, otrajā posmā izcīnot otro vietu. Viņa kontā septiņos startos Siguldas trasē ir arī viena uzvara 2003./2004.gada sezonā, kā arī vēl viena otrā vietā 2019./2020.gada sezonas nogalē. Pagājušās sezonas pirmajā posmā viņš ierindojās ceturtajā vietā.

Martins Dukurs iepriekšējā sezonā desmito reizi karjerā uzvarēja Pasaules kausa kopvērtējumā, uzvarot pirmajos četros posmos, taču Eiropas čempionātā izcīnīja sudrabu pēc 11 zelta medaļām pēc kārtas, bet pasaules meistarsacīkstēs Vācijas trasē Altenbergā nācās samierināties tikai ar 16.vietu.

Tikmēr Tomass Dukurs, vienreiz posmā (Siguldā) kāpjot uz goda pjedestāla, Pasaules kausa kopvērtējumā finišēja trešais. Eiropas čempionātā viņam tika sestā, bet pasaules čempionātā - septītā vieta.

Skeletonā Pasaules kausa sacensības Siguldas trasē notiek jau astoto reizi.

Jau ziņots, ka Endija Tērauda Siguldas trasē pēc pirmā brauciena ierindojās 21.vietā un nekvalificējās otrajam braucienam.

Gan sestdien, gan svētdien sacensības bobslejā notiks divnieku ekipāžām.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus - skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriešiem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Pēc posma Siguldā notiks vēl viens Pasaules kausa posms Vinterbergā, bet pēdējais posms janvāra vidū norisināsies Šveicē - Sanktmoricā, dalot arī Eiropas čempionāta medaļas. Sezonas noslēgums plānots februārī Pekinas olimpiskajās spēlēs.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu