Džokovičs paziņo, ka "pakļausies izraidīšanai no Austrālijas un neturpinās juridisko cīņu"

TVNET/LETA
Džokovičs paziņo, ka "pakļausies izraidīšanai no Austrālijas un neturpinās juridisko cīņu"
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 18
Foto: AFP/LETA

Planētas pirmā rakete vīriešu tenisā Novaks Džokovičs pēc sev nelabvēlīga Austrālijas augstākās tiesas lēmuma paziņojis, ka pakļausies izraidīšanai no valsts.

Viņa vietā "Australian Open" spēlēs itālis Salvatore Karuso.

Pēc trīs Austrālijas Federālās tiesas tiesnešu vienbalsīgā lēmuma atstāt spēkā imigrācijas ministra Aleksa Hoka lēmumu anulēt 34 gadus vecā Džokoviča vīzu, sportists izplatīja paziņojumu, kurā pauda "dziļu vilšanos" par tiesas lēmumu, tomēr solīja sadarboties ar Austrālijas varasiestādēm "saistībā ar došanos prom no valsts".

"Mani ir neērti, ka pēdējās nedēļās uzmanība bijusi pievērsta man, un es ceru, ka tagad varam koncentrēties uz spēli un turnīru, kas man ir dārgs," lasāms Džokoviča paziņojumā.

Sportists pateicās savai ģimenei un atbalstītājiem, norādot, ka tagad "atpūtīsies un atgūs spēkus".

Serba, kurš Austrālijas atklātajā tenisa čempionātā tika izlikts ar pirmo numuru, vietā turnīrā spēlēs 29 gadus vecais itālis Karuso, kurš pasaules rangā ieņem 150.vietu.

Turnīra izlozes rezultāti liecināja, ka Džokovičs pirmo spēli "Australian Open" aizvadīs pirmdien pret tautieti Miomiru Kecmanoviču, kurš jaunākajā ATP rangā ieņem 78.vietu.

Lai gan abu serbu spēle bija paredzēta galvenajā kortā, tagad tās vietā notiks pasaules trešās raketes Aleksandra Zvereva un Vācijas tenisista Daniela Altmaiera (ATP rangā 91.vieta) spēle.

Bet tā dēvētā "laimīgā zaudētāja" - kvalifikācijas turnīra zaudētāja, kurš var spēlēt turnīrā, jo kāds no dalībniekiem ir izstājies pirms sacensību sākuma - Karuso un Kecmanoviča spēle notiks ārējā kortā.

Jau vēstīts, ka Džokoviča vīzu pirmo reizi atcēla pēc ierašanās Melburnā 5.janvārī neilgi pirms pusnakts, 10.janvārī tiesnesis šo lēmumu anulēja, tomēr piektdien imigrācijas ministrs Hoks izmantoja savas tiesības un vēlreiz atcēla tenisista vīzu, lēmumu pamatojot ar sabiedrības interesēm.

Austrālijas premjerministrs Skots Morisons ir aizstāvējis stingro pozīciju uz valsts robežas, sakot, ka

"noteikumi ir noteikumi" un neviens nav augstāks par likumu.

Morisona paziņojumā svētdien apsveikts tiesas lēmums "gādāt par mūsu spēcīgām robežām un Austrālijas iedzīvotāju drošību". "Austrālijas iedzīvotāji pandēmijas laikā ir daudz upurējuši, un viņiem ir tiesības gaidīt, ka šo upuru rezultāts tiek aizsargāts".

Austrālijā pēdējos divus gadus ir bijuši vieni no stingrākajiem pandēmijas laika ierobežojumiem, un valstij ir izdevies saglabāt salīdzinoši zemu saslimstības ar Covid-19 līmeni.

Džokovičs publiski ir paudis pretestību vakcinācijai pret Covid-19. Viņš ilgstoši atteicās atklāt savu vakcinācijas statusu, uzstājot, ka tā ir privāta lieta.

"Australian Open" drīkst piedalīties tikai vakcinācijas pret Covid-19 kursu pabeiguši sportisti, kā arī tie, kas saņēmuši medicīniska izņēmuma statusu.

Pēc divu komisiju atzinuma šādu statusu saņēma arī Džokovičs.

Tenisists apgalvo, ka 16.decembrī saņēmis pozitīvu Covid-19 PĶR testa rezultātu, tādējādi uz viņu attiecināms medicīnisks izņēmums prasībai vakcinēties, jo viņš ir nesen inficējies ar vīrusu. Tajā pašā laikā Džokovičs 16.un 17.decembrī apmeklējis publiskus pasākumus, nelietojot sejas masku. Sportists apgalvo, ka tajā laikā nav zinājis testa rezultātu, tomēr atzina, ka kļūdījies, piekrītot klātienes intervijai, kad jau bija uzzinājis, ka viņa Covid-19 tests ir pozitīvs.

Tāpat problēmas ar migrācijas dienestiem viņam radušās arī ar to, ka viņa vīzas dokumentos norādīts, ka pirms ierašanās Austrālijā divas nedēļas nav ceļojis uz citām valstīm, lai gan sociālo mediju ieraksti liecina, ka viņš Ziemassvētku laikā devies uz Serbiju un pēc tam atgriezies Spānijā.

Sportists atzina, ka kļūdu dokumentu aizpildīšanā pieļāvis viņa aģents.

Džokovičs Austrālijas atklātajā čempionātā uzvarējis deviņas reizes un ar šveicieti Rodžeru Federeru un spāni Rafaelu Nadalu dala "Grand Slam" titulētāko tenisistu godu - viņiem katram ir pa 20 trofejām.

Sezonas pirmais "Grand Slam" turnīrs - Austrālijas atklātais čempionāts - norisināsies no pirmdienas līdz 30.janvārim.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu