Foto Latvijas hokejistiem Pekinas sapnis izgaist astotdaļfinālā (35)

Zaudējumu 2022. gada Pekinas olimpisko spēļu 1/8 finālā otrdien piedzīvoja Latvijas hokeja izlase, kas ar 2:3 (1:1, 1:1, 0:1) piekāpās Dānijas valstsvienībai. Abus vārtus Latvijas komandas labā guva kapteinis Lauris Dārziņš. Latvijas vienībai šīs Olimpiādes spēles ir noslēgušās.

Ar lielu enerģiju spēli sāka Latvijas izlase, vairākkārt visai bīstami apdraudot dāņu sargātos vārtus. Pēc spēlētām nepilnām astoņām minūtēm Jānis Kalniņš treneru korpusam pavēstīja, ka savainojuma dēļ nespēs turpināt maču, un viņa vietu vārtos ieņēma Ivars Punnenovs.

13. minūtē Punnenovs neveiksmīgi atvairīja metienu, ripu atsitot sev priekšā. Pirmais pie tās piesteidzās Mortens Poulsens, kurš no asa leņķa guva vārtus, atklājot spēles rezultātu - 1:0.

Trīs minūtes un 37 sekundes līdz trešdaļas beigām Lauris Dārziņš saņēma izcilu piespēli no Renāra Krastenberga, kurš savu kolēģi izvirzīja vienatnē pret Sebastianu Dāmu. Latvijas izlases kapteinis lieliski apstrādāja ripu un meistarīgi to meta Dānijas komandas vārtos, panākot rezultāta līdzsvaru - 1:1.

Lauris Dārziņš (no kreisās)
Lauris Dārziņš (no kreisās) Foto: AP/Scanpix

Otrā perioda trešajā minūtē teicami vairākumu izspēlēja Latvijas izlase. To ar ļoti precīzu metienu no labā iemetiena apļa noslēdza Dārziņš, kurš guva savus otros vārtus mačā un panāca 2:1 Latvijas labā. Pieredzējušajam uzbrucējam šī ir 150. spēle Latvijas valstsvienības sastāvā.

Drīz pēc tam izgājienu vienatnē pret Dāmu nerealizēja Rihards Bukarts, kurš ar nūjas neērto pusi meta garām vārtiem, un savu iespēju neizmantoja arī rezultatīvi sezonu aizvadījušais Nikolajs Jeļisejevs, kam teicamu izdevību izkārtoja Uvis Balinskis.

Otrā perioda beigu daļā (37. minūte) Latvijas izlase neveiksmīgi centās iziet no savas aizsardzības zonas. To izmantoja Dānijas hokejisti. Brīvā metiena pozīcijā tika atrasts Jūliāns Jakobsens, kurš meta precīzi un atguva neizšķirtu - 2:2.

Jau trešās trešdaļas 12. sekundē Dārziņam par bloķēšanu tika piespriests divu minūšu noraidījums. Brīdi vēlāk viena spēlētāja pārsvaru laukumā Dānijas komanda izmantoja. Ar tālu metienu no zilās līnijas Punnenovu pārspēja Markuss Lauridsens, pirmo reizi šajā mačā izvirzot vadībā Dānijas izlasi - 3:2.

Turpinājumā spēles ritējums bija krietni rāmāks, un tas bija izdevīgs Dānijas izlasei, kas savu pārsvaru nosargāja un nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā, kurā spēkiem mērosies ar Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) komandu.

Latvija - Dānija 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Metieni: 27 - 31

Soda minūtes: 8 - 8

Laiks vairākumā: 06:29 - 06:05

Vairākumā gūtie vārti: 1 - 1

Ar Dāniju Latvijas hokejisti Pekinā 7. februārī tikās pārbaudes spēlē un mūsu hokejisti cieta zaudējumu ar 1:2. Mačs vienas stundas garumā tika aizvadīts treniņa režīmā.

Dānijas hokejisti olimpisko turnīru sāka ar uzvaru 2:1 pār Čehiju, otrajā spēlē 0:2 piekāpās KOK, bet grupas (B) turnīra noslēgumā ar 5:3 pieveica Šveici.

Savukārt Latvijas izlase pirmajā C grupas spēlē Latvija ar 3:2 piekāpās Zviedrijai, kam sekoja zaudējums Somijai ar 1:3 un neveiksme 2:5 pret Slovākiju.

Triju grupu uzvarētājas un labākās otrās vietas ieguvējas uzreiz iekļuva ceturtdaļfinālā, bet pārējās astoņas komandas izslēgšanas spēlē noskaidro atlikušās ceturtdaļfināla dalībnieces.

Latvijas izlases sastāvs dalībai Pekinas olimpiskajās spēlēs

Vārtsargi: Ivars Punnenovs (Langnavas "Tigers", Šveice), Jānis Kalniņš (Vēkšes "Lakers", Zviedrija), Kristers Gudļevskis (Jēvles "Brynas IF", Zviedrija).

Aizsargi: Oskars Cibuļskis, Ralfs Freibergs, Kristaps Zīle, Patriks Ozols (visi - Rīgas "Dinamo"), Jānis Jaks ("Soči", Krievija), Uvis Jānis Balinskis (Litvīnovas "Verva", Čehija), Nauris Sējējs ("La Chaux-de-Fonds", Šveice), Roberts Mamčics (Zlīnas "PSG Berani", Čehija).

Uzbrucēji: Lauris Dārziņš, Nikolajs Jeļisejevs, Mārtiņš Karsums, (abi - Rīgas "Dinamo"), Miks Indrašis, Rihards Bukarts (abi - Vladivostokas "Admiral, Krievija), Rodrigo Ābols ("Orebro", Zviedrija), Andris Džeriņš (Lincas "Black Wings", Austrija), Oskars Batņa (Mikeli "Jukurit", Somija), Deniss Smirnovs (Ženēvas "Servette", Šveice), Renārs Krastenbergs ("Villacher SV", Austrija), Mārtiņš Dzierkals (Pilzenes "Škoda", Čehija), Kaspars Daugaviņš ("Bern", Šveice), Ronalds Ķēniņš ("Lausanne", Šveice).

2018. gada Phjončhanas olimpiskajām spēlēm Latvija nekvalificējās.