Video ⟩ Ovečkins nokļūst vienu gūtu vārtu attālumā no Greckim piederoša NHL rekorda

Aleksandrs Ovečkins
Aleksandrs Ovečkins Foto: Reuters/ScanPix

Aleksandrs Ovečkins piektdien Reilijā Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē guva vārtus un iemeta izšķirošo pēcspēles metienu Vašingtonas "Capitals" uzvarā izbraukumā, nokļūdams vienu gūtu vārtu attālumā no Veinam Greckim piederoša rekorda.

Vašingtonas "Capitals" pēcspēles metienu sērijā pieveica Karolīnas "Hurricanes" ar 4:3 (2:1, 0:2, 1:0, 0:0, 1:0).

Ovečkins vairākumā guva vārtus nedaudz vairāk nekā piecas minūtes pirms pamatlaika beigām, panākot pagarinājumu. Tajā rezultāts nemainījās, un pēcspēles metienos tikai krievu uzbrucēja izpildītais "bullītis" trešajā metienu sērijā bija rezultatīvs.

Ovečkinam tie ir 39.vārti sezonā. Viņam tikai viena vārtu guvuma pietrūkst līdz Veina Grecka rekorda atkārtojumam, kurš vismaz 40 vārtus guva 12 sezonās.

Pretinieku rindās divus vārtus guva Sets Džarviss.

Citā spēlē Anaheimā vietējās "Ducks" zaudējumā Floridas "Panthers" ar 0:3 (0:2, 0:1, 0:0) viesu vārtsargs Spensers Naits pirmo reizi karjerā NHL spēlē palika "sausā".

Viņš atvairīja visus 17 mājinieku metienus.

Pirmo reizi vienā NHL spēlē vārtsargs, kurš nav vecāks par 20 gadiem, nosargāja savus vārtus neieņemtus, un vismaz 40 gadus vecs spēlētājs (Džo Torntons) iemeta vārtus.

Mājinieku vārtos Džons Gibsons atvairīja 39 no 42 metieniem.

Pārējos divus vārtus guva Žonatans Iberdo.

Jau ziņots, ka Latvijas uzbrucējs Rūdolfs Balcers piektdien guva vārtus, bet Sanhosē "Sharks" mājās piekāpās Kolorādo "Avalanche" ar 3:5 (0:2, 1:2, 2:1).

Latvijas uzbrucējs 54.minūtē guva otros vārtus savas komandas labā, pie labās apmales atņēmis ripu viesu aizsardzības zonā, pietuvojies vārtiem un iemetis ripu vārtsargam starp kājsargiem. Tobrīd rezultāts kļuva 2:4.

Balcers uz ledus pavadīja 14 minūtes un desmit sekundes, kuru laikā trīs reizes meta pa pretinieku vārtiem, divreiz pielietoja spēka paņēmienu, vienreiz bloķēja pretinieka metienu, divreiz atņēma ripu un pabeidza spēli ar +/- rādītāju +1.

Pretinieku rindās divus vārtus guva Valerijs Ņičuškins, aizsargs Keils Makars sakrāja vienu vārtu guvumu un divas rezultatīvas piespēles, trīs piespēles Neitana Makinona kontā, bet divas piespēles tika Miko Rantanenam.

Citā spēlē Girgensona Bufalo "Sabres" izbraukumā ar 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 1:0) pieveica Kalgari "Flames".

Girgensons uz ledus bija 14 minūtes un 14 sekundes, kuru laikā vienreiz meta pa pretinieku vārtiem, izpildīja vienu spēka paņēmienu un vienu reizi atņēma ripu pretiniekam, noslēdzot spēli ar neitrālu lietderības koeficientu.

Vienīgos vārtus spēlē pagarinājuma ceturtās minūtes sākumā guva Teidžs Tompsons.

"Sharks" ar 60 punktiem 61 spēlē ieņem 13.vietu Rietumu konferencē, bet "Sabres" ar 50 punktiem 62 spēlēs ierindojas 12.vietā Austrumu konferencē.