Dānijas izlases treneris skarbi kritizē IIHF darbu: Tas ir nožēlojami...

Heincs Ēlerss
Heincs Ēlerss Foto: EPA/Scanpix

Dānijas hokeja izlases galvenais treneris Heincs Ēlerss skarbi kritizējis Starptautisko Ledus hokeja federāciju (IIHF) par negodīgu spēļu grafiku 2022. gada pasaules čempionātā Somijā.

Dānijas izlase pirmdien pirmo reizi vēsturē pasaules čempionāta mačā pārspēja Kanādas valstsvienību, izcīnot uzvaru ar rezultātu 3:2.

Jau nākamajā dienā Dānijai bija izšķirīgā cīņa par iekļūšanu ceturtdaļfinālā, un tajā tika piedzīvots bezcerīgs zaudējums ar 1:7 pret Slovākiju.

Dānijai iznāca aizvadīt divas spēles divās dienās, kamēr Slovākija svētdien un pirmdien varēja atpūsties.

Grupu turnīrā Dānija izcīnīja četras uzvaras septiņos mačos, sakrājot 12 punktus, kas ir lielākais skaits šī turnīra formāta vēsturē, ar kādu komandai nav izdevies kvalificēties ceturtdaļfinālam.

"Kopumā varam būt lepni par savu sniegumu turnīrā," portāls "Jatkoaika.com" citē Dānijas izlases treneri.

"Spēle pret Kanādu bija patiešām smaga. Mēs patērējām daudz enerģijas," sacīja Ēlerss.

"Manuprāt, tas bija slikts spēļu kalendārs. Tas ir nožēlojami, kādu darbu paveica IIHF," kritisks bija treneris.

"Slovākijai bija 66 atpūtas stundas, mums 17. Es to nesauktu par godīgu sadalījumu."

Dānijas izlase pasaules čempionātā ieguva devīto vietu, kopvērtējumā ierindojoties vienu pozīciju virs Latvijas.

Jau ziņots, ka 2022. gada pasaules čempionāta pusfinālā iekļuvusi turnīra mājiniece Somija, kā arī ASV, Kanāda un Čehija.