Latvijas volejbolisti auzvar Austriju un tuvojas iekļūšanai Sudraba līgas finālā

Atvars Ozoliņš
Atvars Ozoliņš Foto: Publicitātes foto

Latvijas volejbolisti Grācā notikušajā Eiropas Sudraba līgas turnīra pusfināla pirmajā spēlē ar Austriju bija pārāki ar rezultātu 3-0 (25:19, 25:19, 25:19). Atbildes spēle notiks 28.jūnijā Jelgavā.

Latvijas vīriešu volejbola izlase sestdien izcīnīja uzvaru Eiropas Sudraba līgas turnīra pusfināla pirmajā spēlē ar Austriju, sperot platu soli finālcīņas virzienā.

Latvijas volejbolisti Grācā notikušajā mačā bija pārāki ar rezultātu 3-0 (25:19, 25:19, 25:19). Atbildes spēle notiks 28.jūnijā Jelgavā. Otrā pusfinālā tiekas Kipra un Ungārija.

Latvijai spēli sāka Kristaps Šmits, Edvīns Skrūders, Gustavs Freimanis, Atvars Ozoliņš, Vladislavs Blumbergs un Renārs Pauls Jansons, kā arī abi "libero" Kaspars Kronbergs un Dāvis Emīls Melnis.

Komandas kapteinis Ozoliņš guva 15 punktus, uzbrūkot ar 62% efektivitāti, Renārs Jansons sakrāja 14 punktus (57% efektivitāte), bet Šmits guva 13 punktus, uzbrūkot ar 81% efektivitāti.

Mājiniekiem Mihaels Červiņskis, kurš pirmajā setā sakrāja deviņus punktus, visā spēlē guva 16 punktus.

Latvija bija pārāka uzbrukumos gan gūto punktu (50:36), gan uzbrukumu efektivitātes (68%:42%) ziņā, kā arī bija labāka blokā (8:3).

Latvijas izlases galvenais treneris Mihals Gogols pēc mača atzina, ka Latvijas izlases radījusi spiedienu uz pretinieku un spēlējusi stabili. Tikai trešajā setā uz mirkli tika zaudēta koncentrēšanās un komanda sāka pieļaut nevajadzīgas kļūdas.

"Tas bija brīdis, kad mums vajadzēja savākties un atgriezties spēlē. Un esmu priecīgs, kā mums tas izdevās, kā mēs atgriezāmies spēlē, jo trešajā setā mums bija neliela krīze. Pirmo divu setu laikā bija ļoti priecīgs, jo, piemēram, pirmajos divos setos iztikām bez nevienas kļūdas uzbrukumā. Šai komandai šādu sniegumu es neatceros. Tas ir vēsturiski, ka spēlējām tik pieaugušu un gudru volejbolu uzbrukumā. Arī Edvīns teicami vadīja saspēli. Es redzu komandas progresu," Latvijas Volejbola federācija (LVF) citē Gogola teikto.

Viņaprāt, komanda varēja vēl labāk spēlēt blokā. "Man liekas, ka Austrijai ir tas pats stāsts - viņiem nebija gana labs bloks un aizsardzība, jo bija brīži, kad mēs uzbrukām ļoti labi un viņi nevarēja mūs apturēt," teica treneris.

Latvijas izlases otrā tempa uzbrucējs Ozoliņš uzsver, ka visi parādīja labu sniegumu, un, salīdzinot ar pagājušā gada cīņām ar austriešiem, komanda ir pieslīpējuši vēl dažas spēles nianses.

"Protams, arī austriešiem nebija dažu vadošo spēlētāju, kas uzreiz atviegloja sagatavošanos spēlei. Bija jānoskaņojas viņu uzbrukumā apturēt divi spēlētāji. Bijām arī ļoti labi emocionāli noskaņojušies, pašā setu sākumā ieguvām vadību, ko noturējām līdz seta beigām," salīdzināja Ozoliņš.

Latvijas izlase pusfinālā iekļuva, četrās spēlēs izcīnot 12 punktus un uzvarot A grupā, bet Austrija B grupā ar septiņiem punktiem ieņēma otro vietu, abās spēlēs sīvā cīņā piekāpjoties grupas uzvarētājai Ungārijai (2-3, 0-3).

Pagājušajā gadā Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijas turnīrā abās spēlēs ar 3-1 un 3-2 pārāka bija Latvija.

A grupā Latvija trijos setos divreiz pieveica Kipru un Fēru salu volejbolistus.

Maijā Latvijas volejbolisti aizvadīja divas pārbaudes spēles ar Igauniju, piedzīvojot zaudējumus ar 0-3 un 1-3.

Abu grupu divas labākās komandas iekļuva pusfinālā. Pusfināli, kā arī spēles par pirmo un trešo vietu notiks sava laukuma un izbraukuma spēļu formātā, uzvaru svinot labākajām vienībām divu maču summā.

Galvenajam trenerim Mihalam Gogolam Latvijas izlasē palīdz Raimonds Liniņš, kā arī divi Polijas treneri - trenera palīgs un statistiķis Adams Toločko un fiziskās sagatavotības treneris Andžejs Zahorskis.

Latvijas izlases sastāvs Eiropas Sudraba līgas spēlei Grācā:

cēlāji - Jānis Jansons (Jēkabpils "Lūši"), Edvīns Skrūders (Bukarestes "Rapid", Rumānija);

otrā tempa spēlētāji - Atvars Ozoliņš ("Frejus", Francija), Miks Jānis Ramanis (Brigama Janga Universitāte, ASV), Romāns Saušs ("Martigues", Francija), Kristaps Šmits (Galacas "Arcada", Rumānija);

diagonālie spēlētāji - Kristers Dardzāns (Loimā "Hurrikaani", Somija), Hermans Egleskalns ("Cambrai", Francija);

pirmā tempa spēlētāji - Vladislavs Blumbergs (Iraklijas OFI, Grieķija), Gustavs Freimanis ("Ajaccio", Francija), Jēkabs Dzenis (RTU/"Robežsardze"/"Jūrmala");

"libero" spēlētāji - Kaspars Kronbergs (RTU/"Robežsardze"/"Jūrmala"), Dāvis Melnis (Jēkabpils "Lūši").