Ukraina asi kritizēja šo lēmumu, un kritika tam izskanēja pat no pašas Krievijas. Intervijā laikrakstam “Welt am Sonntag” Bahs uzsver, ka viņam neesot saprotams, kā šis lēmums varētu ietekmēt kara gaitu Maskavas labā.
Tomass Bahs, kurš pats ir 1976. gada olimpiskais čempions paukošanā, norādīja, ka sacensību dalībniekiem būs jāsacenšas bez karoga, bez valsts identifikācijas un bez himnas, kā arī nebūs atļauts piederēt pie militārajām vai drošības iestādēm. “Tas vēlreiz visai pasaulei skaidri parāda šīs valdības sankcijas,” sacīja Bahs. Līdz šim olimpiskajām spēlēm ir kvalificējušies seši sportisti ar Krievijas pasēm.
Tomasu Bahu neuztrauc iespēja, ka Ukraina varētu boikotēt spēles. “Kāpēc gan Ukrainai vajadzētu sodīt savus sportistus par Krievijas armijas iebrukumu Ukrainā un atņemt viņiem sapni par olimpiskajām spēlēm?”, jautāja Bahs.
“Jūs neesat kara atbalstītājs tikai tad, ja neizpildāt katru Ukrainas prasību, jo īpaši tāpēc, ka mēs kopš kara sākuma esam atbalstījuši Ukrainas sportistus ar vēl nebijušu solidaritāti.”
No reakcijām uz lēmumu pielaist spēlēs Baltijas un Krievijas sportistus Bahs secina, ka neviena puse nav apmierināta. “Tas nozīmē, ka mēs acīmredzot esam atraduši labu vidusceļu,” skaidroja SOK prezidents, kuram drīz būs 70 gadi.