Apvienotā organizācija veidos spēcīgāku viedokli pateicoties vienota redzējuma formulējumam visu biedru un asociēto biedru vidū, kas nodrošinās saturiski izsvērtākus pieņemtos lēmumus. Sagaidāms, ka sniegto pakalpojumu klāsts kļūs kvalitatīvāks, nodrošinot skaidrākus atbildību sadalījumus, tiešāku kontaktu, kā arī ātrāku un precīzāku informācijas apriti. Vienotas organizācijas izveide paredz finanšu līdzekļu efektīvāku izmantošanu, samazinot administratīvās izmaksas un veicinot laika resursu ekonomiju ievēlētajām amatpersonām un biedriem. Valsts institūcijām sadarbība turpmāk veidotos ar vienu partneri, kas samazinātu komunikācijā un darba procesā ieguldīto laiku.
Lai apvienošanās procesu sakārtotu no juridiskā aspekta, Biedrību un nodibinājumu likums paredz, ka biedrību ir iespējams reorganizēt apvienošanās ceļā. Lai šo procesu iesāktu, starp LOK un LSFP jānoslēdz reorganizācijas līgums, kurš savukārt ir jāapstiprina gan LOK, gan LSFP biedru kopsapulcēs ar divu trešdaļu biedru atbalstu. Ievērojot labas pārvaldības principus, LOK statūtus jaunajā redakcijā plānots izskatīt LOK Ģenerālajā asamblejā š.g. 27. martā, tajā pat laikā parakstot arī reorganizācijas līgumu starp abām minētajām organizācijām. Reorganizācija uzskatāma par pabeigtu trīs mēnešus un piecpadsmit dienas pēc līguma parakstīšanas – 12. jūlijā, ar ierakstu LR Uzņēmuma reģistrā par biedrības LSFP pievienošanu LOK. No tā brīža LOK atbild arī par visām LSFP saistībām.
Apvienošanās paredz, ka LOK apvienotu LOK biedrus – Olimpiskās sporta veidu federācijas, kas jau ir LOK biedri, atzītās sporta veidu federācijas, divus LOK atlētu komisijas locekļus/ Olimpiskos sportistus, Latvijas Paralimpisko komiteju un Latvijas Pašvaldību savienību, kā arī LOK Asociētos biedrus – Asociētās sporta veidu federācijas, Asociētās sporta organizācijas, Latvijas Olimpiešu klubu, Latvijas Olimpisko akadēmiju, Latvijas lielo pilsētu asociāciju. Visiem biedriem būs iespēja tikt ievēlētiem vai deleģēt pārstāvjus ievēlēšanai LOK izpildkomitejā vai LOK komisijās un institūcijās, iesniegt priekšlikumus LOK darbībai, piedalīties LOK IK un LOK saistīto institūciju sēdēs un saņemt informāciju par LOK darbību. Būtiskākā atšķirība starp LOK biedriem un asociētajiem biedriem - asociētajiem biedriem nebūs balss tiesību LOK Ģenerālajā asamblejā.