Video un foto Latvijas izlase neatrod pretargumentus Kaski meistarstiķim un pārbaudes spēlē zaudē Somijai (4)

Latvijas vīriešu hokeja izlase ceturtdien Rīgā pārbaudes spēlē piekāpās Somijai, zaudējot somiem otro dienu pēc kārtas.

Latvija piekāpās ar 2:3 (1:0, 1:0, 0:3).

Vārtus Latvijas izlasē divus vārtus guva Haralds Egle, bet Somijas izlasē trīs vārtus piecās minūtēs guva Olivers Kaski.

Latvija izvirzījās vadībā vairākumā. Minūti un 27 sekundes līdz pirmās trešdaļas beigām pēc Roberta Bukarta piespēles un Ralfa Freiberga metiena pa vārtiem ripas lidojumu vārtu priekšā pielaboja Haralds Egle. Teicami vārtu priekšā darbojās Oskars Batņa, kurš nosedza redzamību viesu vārtsargam Markusam Rūsu,

Latvijas izlases vārtos daudz vairāk darba nekā somu vārtsargam bija Ērikam Vītolam.

33.minūtē Jona Luoto nopelnīja četras soda minūtes par trāpīšanu ar nūju pa lūpu Kristapam Skrastiņam, kurš varēja turpināt spēli.

18 sekundes pirms pirmo divu minūšu beigām Latvija panāca 2:0. Ralfs Freibergs no kreisā aizsarga pozīcijas piespēlēja uz labo pusi Bukartam, kurš ar ķermeni parādīja, ka metīs pa vārtiem, bet piespēlēja uz vārtu priekšu Eglem, kuram atlika vien pielikt nūju, lai raidītu ripu vārtos.

Trešā perioda vidū somi pusotras minūtes laikā ar diviem Kaski gūtiem vārtiem izlīdzināja rezultātu. 52.minūtē pēc Konstas Heleniusa izcīnītas ripu Latvijas zonas kreisajā iemetiena aplī Rasmuss Risanens gar zilo līniju no centra piespēlēja pa kreisi, un Kaski raidīja ripu vārtos - 2:1 Latvijas labā.

2:2 Kaski panāca, pietuvojoties no zilās līnijas Vītola sargātajiem vārtiem pa labo laukuma pusi un raidot ripu vārtu kreisajā augšējā stūrī.

56.minūtē Kaski panāca 3:2 Somijas labā. Viņš vēlreiz trāpīja ripu vārtu kreisajā augšējā stūrī.

Kaski "hat-trick" sakrāja četrās minūtēs un 24 sekundēs.

Pa divām rezultatīvām piespēlēm sakrāja Heleniuss un Risanens.

Pēdējā minūtē Latvija Vītolu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju, bet vārtus gūt neizdevās.

Mājiniekiem par labāko spēlē tika atzīts Bukarts, bet Somijas valstsvienībā - Kaski.

Pirmajā pārbaudes spēlē trešdien Latvijas hokejisti Somijas pārākumu atzina papildlaikā (2:3). Latvijas izlases labā vārtus guva Oskars Lapinskis un Roberts Kaļķis, kuram tie bija pirmie vārti valstsvienības rindās.

Pagājušajā nedēļā Latvijas hokejisti aizvadīja divas pārbaudes spēles ar Austriju, abās ar 3:2 svinot uzvaru pēcspēles metienos. Somijai šie ir pirmie pārbaudes mači pirms pasaules čempionāta.

Latvijas izlasei šajā pavasarī ir paredzētas sešas pārbaudes spēles savā laukumā un divas izbraukumā. 26. un 27.aprīlī viesos tiks spēlēts ar Šveici, bet 3. un 4.maijā latvieši savā laukumā tiksies ar Norvēģiju.

Visas Latvijas valstsvienības pārbaudes spēles tiešraidē var vērot TV6 kanālā.

Latvijas izlasē galvenajam trenerim Harijam Vītoliņam palīdz treneri Lauris Dārziņš, Artūrs Irbe, Petri Nummelins, Ville Peltonens, Raimonds Vilkoits, video treneris Pēteris Groms un fiziskās sagatavotības speciālists Ēriks Visockis.

Latvijas izlase uz pasaules čempionātu Čehijā dosies 9.maijā.

2024.gada čempionāts Prāgā un Ostravā norisināsies no 10. līdz 26.maijam.

Latvijas valstsvienības kandidātu saraksts:

vārtsargi - Ivars Punnenovs (Rapersvīles-Jonas "Lakers", Šveice), Ēriks Vītols (Keurū "KeuPa", Somija), Lindards Feldbergs ("Mogo"/LSPA);

aizsargi - Roberts Mamčičs ("Nove Zamky" , Slovākija), Arvils Bergmanis (Aļaskas Fērbenksas Universitāte, NCAA), Artūrs Andžāns (Hemēnlinnas HPK, Somija), Markuss Komuls (Truā-Rivjēras "Lions", Kanāda), Ralfs Daniels Bergmanis (Vermontas Universitāte, NCAA), Roberts Kaļķis ("Marseille", Francija), Patriks Ozols (Jihlavas "Dukla", Čehija), Sandis Smons ("La Chaux-de-Fonds", Šveice), Ralfs Freibergs (Hradeckrālovas "Mountfield");

uzbrucēji - Oskars Batņa (Mikeli "Jukurit", Somija), Roberts Bukarts (Vītkovices "Ridera", Čehija), Filips Buncis (Vestervīkas IK, Zviedrija), Renārs Krastenbergs (Grācas "99ers", Austrija), Haralds Egle (Liptovski Mikulāšas "MHK 32", Slovākija), Rihards Marenis (Nībro "Vikings", Zviedrija), Oskars Lapinskis (Langnavas "Tigers", Šveice), Rihards Melnalksnis ("Olten", Šveice), Jānis Vizbelis (Elmairas Koledža, NCAA), Kristaps Skrastiņš, Martins Laviņš (abi - Ņūhempšīras Universitāte, NCAA), Fēlikss Gavars (Sv. Lorenca Universitāte, NCAA), Dans Ločmelis (Masačūsetsas Universitāte Emerstā, NCAA).