Lomažs – par mentāli grūto sezonu, Šengelijas kacināšanu un komunikāciju ar Banki

LETA
Latvijas basketbolists Rihards Lomažs
Latvijas basketbolists Rihards Lomažs Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas basketbolists Rihards Lomažs un Latvijas valstsvienības treneris Luka Banki, kuri šosezon bija kopā Itālijas vicečempionē Boloņas "Virtus", sezonas laikā par Latvijas izlasi daudz nerunāja, sarunā ar žurnālistiem atklāja Lomažs.

Šonedēļ Latvijas vīriešu basketbola izlase uzsāka gatavošanos Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram.

Lomažs sezonu sāka Turcijas čempionātā, bet decembra beigās pievienojās Banki vadītajai "Virtus", kas Eirolīgā izstājās "play-in" kārtā, bet Itālijas A sērijā piedzīvoja zaudējumu finālsērijā.

"Daudz detaļās par izlasi neko nerunājām, bet, kad jau nāca tuvāk, tad nedaudz vairāk. Protams, kaut kādas lietas pa reizei apspriedām, varbūt arī ne gluži par izlasi, bet kādu konkrētu spēlētāju. Kopumā mums bija trīs spēles nedēļā un tam nebija laika," teica Lomažs.

Boloņas komandas rindās Lomažs tika pie salīdzinoši mazāka spēles laika nekā tas bija Turcijā, taču pats basketbolists neuzskata, ka tas varētu ietekmēt viņa sniegumu izlases rindās.

"Mentāli gan nebija viegla sezona, bet kaut kādā ziņā varbūt labi, ka pēc traumas bija mierīgāka sezona. Es ļoti daudz pie sava ķermeņa strādāju un jūtos šobrīd izcili. Vēl ir pietiekoši daudz laika, lai sagatavotos tām īstajām spēlēm. Tas netraucē, jo bija diezgan līdzīga situācija jau logos pret Slovākiju un Spāniju," skaidroja Lomažs.

"Ja tev kādreiz būtu ceļgaliem divas operācijas, tad justu, kādas ir tās sajūtas. Citreiz no rītiem pamostoties ir citādākas sajūtas, bet nekādu komplikāciju nav. Protams, var just, ka ir bijušas operācijas, kad ir sliktāki laikapstākļi, bet kopumā viss ir labi," viņš piebilda.

"Virtus" rindās spēlēja viens no Gruzijas izlases līderim Tornike Šengelija, un Lomažs atklāja, ka abiem izdevies izveidot labu kontaktu un arī parunāt par valstsvienību tikšanos olimpisko spēļu kvalifikācijā.

"Ar Toko [Torniki Šengeliju] smējāmies un pēdējā reizē pakaitināju viņu. Kad viņš bija "Baskonia" un Dairis [Bertāns] spēlēja Bilbao, viņi abi sakāvās, un es teicu, ka tagad būs otrais raunds, lai gatavojas. Zinu, ka viņam bija arī naturalizācijas jautājums un tad es mudināju, ka varbūt nevajag," jokojot teica Lomažs.

Latvijas basketbolists norādīja, ka Banki gan klubā, gan izlasē ar spēlētājiem strādā samērā līdzīgi, un viņam, ierodoties izlasē, jau bijuši zināmi teju visi vingrinājumi, kurus Banki licis darīt treniņos.

"Klubā viņš ir nervozāks un ir lielāka atbildība, bet kopumā treniņu lietas nemainās. Iespējams, īsto Luku mēs redzēsim izlasē, kad būs Eiropas čempionāts, kad mēs tiešām mēnesi vai pusotru būsim kopā un tas būs jau no pavisam cita skatpunkta," stāstīja Lomažs.

Latvijas izlases rindās šajā vasarā ir atgriezies Jānis Strēlnieks, kurš pagājušajā vasarā nevarēja palīdzēt valstsvienībai savainojuma dēļ. Lomažs izcēla, ka saspēles vadītāja pozīcijā viņam atvieglos darbu.

"Kad Jānis Strēlnieks ir izlasē, tad ir tāds atvieglojums, un zini, ka viss būs kārtībā un mierā, tāpēc mēs noteikti esam ļoti priecīgi, ka Jānis ir šeit. Gribētu teikt, ka man īstā pozīcija ir vairāk par otro numuru. Man nav problēmu uzspēlēt arī par pirmo [saspēles vadītāju], sajust bumbu, bet, ja man jautātu, kur es jūtos labāk, teiktu, ka par otro," skaidroja Lomažs.

Sagatavošanās laikā paredzētas divas pārbaudes spēles - 26.jūnijā, "Arēnā Rīga" ar Ēģiptes izlasi un 28.jūnijā izbraukumā ar Somijas izlasi. Lomažs norādīja, ka šobrīd par pārbaudes maču pretiniekiem daudz nedomā.

"Mums nevajag uz to ieciklēties, ir savas lietas, uz kurām gatavojamies. Jātiek spēļu ritmā un formā - tas ir galvenais, uz ko gatavojamies. Vienkārši jāspēlē sava spēle, skaists basketbols," viņš izcēla.

"Protams, būs vēl jānoķer tas ritms, bet ar divām spēlēm ir pietiekoši, arī savā starpā vēl uzspēlēsim. Ja būtu, piemēram, tikai viena spēle kā fināls uz olimpiādi, tad es teiktu, ka vajag, bet šoreiz ir divas grupā un vēl pusfināls, tāpēc līdz finālam būsim gatavi," turpināja Lomažs.

Cīņa par tiesībām spēlēt Parīzes olimpisko spēļu turnīrā "Arēnā Rīga" notiks no 2. līdz 7.jūlijam.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu