Šveice PČ sāk ar graujošu uzvaru pret Itāliju; Dānijai uzvara "bullīšos"

Šveices hokeja izlase
Šveices hokeja izlase Foto: Reuters/ScanPix

Šodien pasaules čempionātu hokejā uzsāk arī iepriekšējā gada vicečempione - Šveices izlase, kura spēkosies ar Itālijas vienību. Dienas otrajā agrajā spēlē savā starpā cīnīsies Dānijas un Francijas komandas. Abām spēlēm seko līdzi teksta tiešraidē.

Šveices hokejisti šajā mačā demonstrēja ļoti pārliecinošu sniegumu, pilnībā nomētājot itāļus, kuriem nebija nekādu pretargumentu pretinieku spēlei. Rezultātu šveicieši atklāja jau 76.sekundē, kad izgājienu uz vārtiem izmantoja Kevins Fiala. Turpinājumā vēl pa vārtiem guva Gregorī Hofmans un Lino Marčīni, bet pirmās 20 minūtes Šveice noslēdza ar iespaidīgu 4:0 vadību.

Spēles turpinājumā cīņas gaita nemainījās, jo Šveicei laukumā piederēja ievērojams pārsvars, turklāt trešajā periodā Fiala noformēja sev "hat-trick", 42.minūtē vairākumā panākdams 7:0, bet noslēgumā šveicieši svinēja graujošu panākumu ar 9:0.

Līdz ar to Šveices izlase ir pirmā komanda turnīrā, kas tikusi pie "hat-trick" un "sausā" mača.

Vēlāk sestdien B grupas maču aizvadīs arī Latvija, kas plkst.17.15 pēc Latvijas laika tiksies ar Austriju, bet plkst.21.15 Norvēģija spēkosies ar Čehiju.

Savukārt Košicē A grupā dienas pirmajā spēlē Dānija ar rezultātu 5:4 (2:1, 1:3, 1:0, 0:0, 1:0) spraigā mačā pieveica Franciju.

Šī mača rezultātu devītajā minūtē atklāja Francijas hokejists Šarls Bertrāns, tomēr pirmā perioda pēdējā minūtē Dānija ar 50 sekunžu intervālu guva divus vārtus un pārņēma vadību, kad izcēlās Frederiks Storms un Markuss Lauridsens. Savukārt mača 25.minūtē 2:2 panāca Olivjē Damē-Malka, turklāt 28.minūtē "bullīti" nerealizēja dānis Mikels Bedkers.

Otrā perioda otrajā pusē jau ar diviem vārtiem atbildēja Francija, kas ļāva panākt 4:2, taču neilgi pirms šī nogriežņa beigām Lārs Ēlers samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet 47.minūtē Jespers Jensens panāca neizšķirtu. Pēdējās minūtēs Dānijai vairākumā bija pāris lieliskas iespējas izraut uzvaru, tomēr veiksmīgi nospēlēja francūžu aizsargi un vārtsargs.

Pamatlaiks noslēdzās ar rezultatīvu neizšķirtu 4:4, bet cīņa turpinājās pagarinājumā, kurā gan vārti netika gūti. Tādējādi mača uzvarētāja tika noskaidrota pēcspēles metienu sērijā, tajā panākumu nodrošinot Stormam.

Vēlāk A grupas ietvaros Vācija tiksies ar Lielbritāniju, kā arī mājiniece Slovākija spēkosies ar Somiju.

Katras apakšgrupas četras spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, kamēr abām grupu vājākajām izlasēm būs jāatstāj pasaules čempionāta elite.