Vairāki cilvēki vēstījuši, ka Ķīnā treneri bieži vien pret jaunieti lieto fizisku spēku.
"Lielākā daļai vecākās paaudzes, pat mani vecvecāki, miesassodus uzskata par pašsaprotamiem un uzskata to par mīlestības un rūpju izpausmi, taču es labi apzinos, ka cilvēki ārpus Ķīnas to kritizē," izteicās Džinmings Žengs, Anglijas Nortumbrijas universitātes sporta menedžmenta docents, kurš uzaudzis Ķīnā.
"Vecā paaudze to uzskata par neatņemamu treniņa sastāvdaļu."
Ķīnā iedzīvotāju skaits ir četrreiz lielāks nekā ASV, tas ir milzīgs tirgus NBA. Kopš basketbola leģenda Jao Mins 2011. gadā noslēdza savu karjeru, līgas uzdevums ir bijis Ķīnā aktīvi veidot basketbola nometnes, lai atrastu valsts nākamo zvaigzni, kas varētu spēlēt Ziemeļamerikā.
Kad Ķīnā tika atklātas pirmās NBA akadēmijās, to uzdevums bija attīstīt izglītotus sportistus ar līdera spējām. Teitums atzina, ka galvenā problēma - Ķīnas valdība par daudz diktēja noteikumus, viņi izvēlējās jaunos basketbolistus un vietējos speciālistus.
"Mēs pamatā strādājām Ķīnas valdības labā," sacīja viens no bijušajiem treneriem.
Siņdzjanā spēlētāji dzīvoja mazās kopmītnēs; telpas bija paredzētas diviem cilvēkiem, bet bijušais treneris teica, ka tika izmantotas divstāvu gultas, lai telpā novietotu astoņus līdz desmit sportistus. Spēlētāji trenējās divas vai trīs reizes dienā un viņiem bija maz aktivitāšu ārpus basketbola. NBA treneri un tiesneši ļoti satraucās par bērnu izglītību, jo tai nav pievērsta gana liela uzmanība.
Daudzi līgas pārstāvji pauduši pārsteigumu, uzzinot, ka daudzi no šiem bērniem ikdienā skolu neapmeklē. Vienā akadēmijā NBA izdevās šo problēmu atrisināt, pārējās divās mēģinājumi bija neveiksmīgi.
Pēdējos pāris gadus ASV ir apsvērusi piemērot sankcijas Ķīnai par cilvēktiesību pārkāpumiem. NBA ir saņēmusi lielu kritiku, ka situācijai netiek pievērsta pilnvērtīga uzmanība. Izskatās, ka līgu nākamos mēnešus sagaida karš divās frontēs - Orlando pret Covid-19 un Ķīnā pret vietējām varas iestādēm.