Video ⟩ Jūdžinā beidzas Varholma valdīšanas laiks

Jūdžinā beidzas Varholma valdīšanas laiks
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

Otrdien pasaules čempionātā vieglatlētikā Jūdžinā beidzās olimpiskā, divkārtējā pasaules čempiona un Eiropas čempiona norvēģa Karstena Varholma valdīšanas laiks 400 metru barjerotajā distancē. 

Norvēģis finālā finišēja tikai septītais - 48,42 sekundes.

26 gadus vecā sportista izredzes mazināja paceles cīpslas savainojums.

Varholms bija vadībā, sākoties finiša taisnei, taču galu galā ierindojās septītajā vietā, pārtraucot 22 sacensību uzvaru sēriju, kas aizsākās 2018. gada septembrī.

"Tās bija ļoti smagas sacensības," sacīja Vorholms. "Man bija savainojums, bet man tā vienmēr ir cīņa ar sevi un visa atdošana un atstāšana trasē. Es jutu, ka to izdarīju."

Uzvaru ar jaunu sacensību rekordu un trešo visu laiku ātrāko skrējienu pasaulē 46,29 sekundes izcīnīja Tokijas spēļu bronzas medaļnieks Brazīlijas barjerists Alisons dos Santoss.

"Man nerūp sasniegtais rezultāts, jo šī ir pirmā reize, kad izcīnu pasaules čempiona titulu," sacīja dos Santoss.

Otro un trešo vietu ieņēma amerikāņi - Rajs Bendžamins (46,89) un Trevors Basits (47,39), kurš sasniedza personisko rekordu un par divām sekundes simtdaļām apsteidza Francijas skrējēju Vilfrīdu Apio.

Britu skrējējs Džeiks Vaitmens 1500 metros izcīnīja savai valstij pirmo zeltu 39 gadu laikā, finišējot pēc trim minūtēm un 29,23 sekundēm, kas ir sezonas labākais rezultāts pasaulē.

Otrais finišēja olimpiskais čempions norvēģis Jakobs Ingebrigcens (3:29,47), trešais - Marokā dzimušais Spānijas skrējējs Mohameds Katirs (3:29,90).

Pēc sudraba medaļas iegūšanas šā gada pasaules čempionātā telpās par pasaules čempioni stadionā otrdien augstlēkšanā kļuva austrāliete Elenora Patersone, kura uzvarēja ar atkārtotu Austrālijas rekordu 2,02 metri.

Tādu pašu augstumu, tikai otrajā mēģinājumā veica ukrainiete Jaroslava Magučiha, bet bronzas medaļa ar pirmajā mēģinājumā pārvarētiem diviem metriem tika itālietei Elenai Vallortigarai.

Divus metrus pārvarēja arī vēl viena Ukrainas augstlēcēja Irina Geraščenko, sasniedzot personisko rekordu, taču viņa to paveica otrajā mēģinājumā, paliekot ceturtā.

Igaunijas pārstāve Karmena Brūsa ar atkārtotu valsts rekordu 1,96 metri ierindojās septītajā vietā.

Par pārsteigumu sacensību piektajā dienā parūpējās pasaules čempions 100 metros amerikānis Freds Kerlijs, kurš neiekļuva sacensību finālā divreiz garākā distancē.

Viņš pēc laba skrējiena sākuma finišēja vien sestais (20,68) un finālu nesasniedza.

Pēc finiša viņš stāstīja, ka distances beigu daļā viņam kājas sākuši raut krampji, taču stafetes skrējieniem būs gatavs.

Labāko rezultātu uzrādīja pasaules čempions amerikānis Noā Lailss, kurš pusfinālā sasniedza rezultātu 19,62 sekundes, pirmos trīs labākos rezultātus sasniedzot mājiniekiem.

Savukārt pieckārtējā pasaules čempione īsajā sprintā jamaikiete Šellija Ana Freizere-Praisa iekļuva 200 metru skrējiena finālā ar otro labāko laiku - 21,82 sekundes.

Kopā ar 35 gadus veco 2013.gada pasaules čempioni 200 metros ceturtdien finālā skries arī divas viņas komandas biedrenes, kuras svētdien Jamaikai palīdzēja pirmoreiz sacensību vēsturē 100 metros kāpt uz goda pjedestāla trijām vienas valsts sportistēm, Šerika Džeksone un Eleine Tompsone-Hera.

Ātrāko laiku sasniedza Džeksone - 21,67 sekundes.

Pasaules čempionāts vieglatlētikā Jūdžinā, Oregonā, norisināsies līdz 24. jūlijam.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu