Tenisisti neturpina cīņu par ceļazīmi uz Deivisa kausa pirmo grupu

Jānis Podžus

FOTO: Kaspars Volonts/LTS

Latvijas izlase tenisā Deivisa kausa izcīņas Eiropas-Āfrikas zonas otrās grupas duelī ar 1-4 piekāpās Baltkrievijai, tādējādi septembrī nepiedalīsies izšķirošajā cīņā par ceļazīmi uz pirmo grupu.

(Papildināts viss teksts.)

Svētdienas pirmajā cīņā Jānis Podžus ar 2-6, 5-7, 0-6 piekāpās Iļjam Ivaškam. Pēc četrām aizvadītajām spēlēm Latvija atradās iedzinējos ar 1-3, tādējādi kļuva skaidrs, ka par ceļazīmi uz Eiropas-Āfrikas zonas pirmo grupu cīnīsies Baltkrievija.

Lai gan izlašu dueļa uzvarētājs tika noskaidrots, komandas izlēma, ka aizvadīs piekto maču, kurā Rūdolfs Mednis ar 6-7 (6:8), 3-6 piekāpās Jaraslavam Šilam, līdz ar to Latvijas izlase cieta zaudējumu ar 1-4.

Baltkrievi septembrī par ceļazīmi uz Eiropas-Āfrikas zonas pirmo grupu tiksies ar Somijas un Dānijas spēles uzvarētājiem. Šajā duelī pēc trim aizvadītajām cīņām ar 2-1 vadībā atrodas Dānijas tenisisti.

Latvijas tenisisti piektdien dueli pret Baltkrieviju iesāka ar divām neveiksmēm vienspēlēs. Vispirms Mārtiņš Podžus ar rezultātu 4-6, 2-6, 5-7 piekāpās Baltkrievijas komandas līderim Ivaškam, bet otrajā vienspēlē Miķelis Lībietis vēl pārliecinošāk ar 2-6, 1-6, 3-6 zaudēja Šilam.

Savukārt sestdien dubultspēlē Lībietis/M.Podžus ar 3-6, 6-3, 6-4, 7-6 (7:2) pārspēja Aļaksandru Buriju un Andreju Vasiļevski.

Lībietis šonedēļ ATP rangā zaudēja desmit pozīcijas un ieņem 475.vietu. Iepriekšējā rangā viņš bija sasniedzis savu karjeras augstāko pozīciju. Savukārt M.Podžus piedzīvojis kritumu par 12 vietām un tagad ir 769.pozīcijā, bet viņa dvīņubrālis Jānis pakāpies par piecām pozīcijām uz 1211.vietu. Tikmēr Mednis pasaules rangā neatrodas.

ATP dubultspēļu rangā valsts pirmā rakete ir Lībietis, kurš pakāpies par vienu pozīciju un ieņem karjeras rekordaugsto 361.vietu. Dvīņubrāļi Mārtiņš un Jānis Podži atrodas attiecīgi 891. un 896.vietā.

Savukārt pretinieku komandā no Baltkrievijas visaugstāk rangā atrodas Ivaška, kurš vienspēļu rangā atrodams 242.pozīcijā. Vasiļevskis ieņem 604., bet Šila 741.vietu, kamēr Burija vienspēļu rangā nav, bet viņš ieņem 70.vietu dubultspēļu ieskaitē.

Izlasē startam Deivisa kausa mačā netika iekļauts Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis, kurš līdz ar to zaudēja iespēju piedalīties Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Vēl pagājušajā nedēļā Starptautiskā Tenisa federācija (ITF) Gulbi iekļāva starp potenciālajiem Riodežaneiro olimpisko spēļu dalībniekiem, tomēr pie viņa vārda bija pielikta īpaša atzīme - viņš varēs Olimpiādē spēlēt tikai tad, ja jūlija vidū palīdzēs Latvijas izlasei Deivisa kausa izcīņā.

Lai piedalītos olimpiskajās spēlēs, tenisistam trīs reizes olimpiskā cikla laikā, kā arī vismaz reizi pēdējo divu gadu laikā, ir jāpiedalās Deivisa kausa izcīņā, kamēr Gulbis pēdējo reizi Latvijas izlasei šajā turnīrā palīdzēja 2014.gada septembrī Eiropas-Āfrikas zonas pirmās grupas cīņā ar Austriju, kad Latvija zaudēja ar 1-4.

Latvijas Tenisa savienības ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks, kurš ir arī Latvijas vīriešu izlases kapteinis, jau iepriekš sarunā ar aģentūru LETA izteicās, ka nav indikāciju Gulbja vēlmei palīdzēt izlasei, turklāt arī pats sportists publiskajos izteikumos nav paudis lielu vēlmi to darīt.

Riodežaneiro olimpisko spēļu dalībnieki tika noteikti pēc pasaules ranga, ko jūnijā publicēja uzreiz pēc Francijas atklātā čempionāta. Gulbis šobrīd ATP pasaules rangā ieņem 60.pozīciju.

Baltkrievijas izlasei nepalīdzēja viņu vienspēļu ranga līderis Jegors Gerasimovs, kurš pašlaik ATP ieskaitē ieņem 170.vietu, ne arī pieredzējušais Maksims Mirnijs, kurš ieņem 20.vietu dubultspēļu rangā.

Martā pirmajā kārtā Baltkrievija izbraukumā ar 3-1 pārspēja Ēģipti, un toreiz divas uzvaras guva Gerasimovs.

Latvijas izlase pirmās kārtas cīņā Daugavpilī ar 3-2 uzvarēja Monako vienību, kas ļāva tai turpināt cīņu par atgriešanos zonas pirmajā grupā. Arī pret Monako Latvijas komanda startēja līdzīgā sastāvā.

Iepriekš Latvijas izlase Eiropas-Āfrikas zonas pirmajā grupā spēlēja 2008., 2010. un 2014.gadā, kad pēdējā reizē cīņā par vietas saglabāšanu grupā zaudēja Zviedrijai.

Pērn jūlijā Latvija nosargāja vietu otrajā grupā, atklātā kortā Liepājā ne bez problēmām ar 3-2 pieveicot ne pārāk spēcīgo Madagaskaru.

Uz augšu