Rīgas «Dinamo» izcīna uzvaru, taču Gagarina kauss iet gar degunu

Cerības iekļūt izslēgšanas spēlēs zaudējusī Latvijas komanda Rīgas «Dinamo», turpinot savu šīs sezonas pēdējo izbraukumu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārajā turnīrā, piektdien ar 3:1 (3:0, 0:1, 0:0) apspēlēja Horvātijas klubu Zagrebas «Medveščak», sagādājot tam septīto zaudējumu pēc kārtas.

Mača sestajā minūtē rezultātu atklāja Kristaps Sotnieks, kurš rīdziniekus izvirzīja 1:0 vadībā. Aizsargam tie bija viņa piektie vārti šosezon.

Nepilnu minūti vēlāk rezultāta pārsvaru dubultoja Linuss Videls, kurš panāca 2:0 par labu rīdziniekiem. Šajā vārtu guvumā rezultatīvu piespēli nopelnīja «Dinamo» vārtsargs Džefs Delorjē.

Pirmā perioda vidū aizsargs Milans Jurčina guva savus piektos vārtus šosezon, un tādējādi «Dinamo» ieguva jau trīs vārtu pārsvaru šajā mačā - 3:0.

«Medveščak» veica vārtsargu maiņu un otrajā periodā izdarīja vairāk metienus pa vārtiem nekā «Dinamo», kas trešdaļas izskaņā deva rezultātu, kad mājiniekiem vārtus guva Edvins Hedbergs.

Pēc nelabvēlīgiem citu spēļu rezultātiem Rīgas «Dinamo» piektdien zaudēja cerības sasniegt Kontinentālās hokeja līgas (KHL) izslēgšanas spēles. Tas kļuva skaidrs pēc tam, kad divu rīdzinieku konkurentu cīņā «Soči» savā laukumā pamatlaikā nospēlēja neizšķirti 4:4 (1:3, 0:1, 3:0) ar Čerepovecas «Severstaļ», lai gan spēles gaitā atradās iedzinējos ar 1:4.

Vārtu guvēji: 1:0 Kaspars Saulietis (5:59), 2:0 Linuss Videls (Troters, Delorjē) (6:51), 3:0 Milans Jurčina (Indrašis, Genovejs) (10:48), 3:1 Emīls Hedbergs (Tomass, Peletjē) (37:45).

Metieni: 19 - 25

Soda minūtes: 2 - 4

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs mačam ar «Medveščak»

Vārtsargi: #38 Džefs Delorjēr (#36 Jakubs Sedlāčeks);

Aizsargi: #9 Krišjānis Rēdlihs (A) - #44 Oskars Cibuļskis, #5 Čejs Genovejs - #68 Milan Jurčina (A), #11 Kristaps Sotnieks - #23 Aleksandrs Jerofejevs, #28 Ralfs Grīnbergs;

Uzbrucēji: #89 Broks Troters - #55 Linuss Videls - #19 Miķelis Rēdlihs, #10 Lauris Dārziņš (C) - #16 Kails Vilsons - #70 Miks Indrašis, #18 Rodrigo Ābols - #25 Andris Džeriņš - #87 Gints Meija, #17 Kaspars Saulietis - #96 Māris Bičevskis - #13 Gunārs Skvorcovs, #71 Roberts Bukarts.

Ar 58 spēlēs izcīnītiem 77 punktiem Rīgas «Dinamo» Rietumu konferences kopvērtējumā pakāpusies uz 11.vietu, kamēr «Medveščak» ar 67 punktiem 59 cīņās ir priekšpēdējā - trīspadsmitā.

Tā kā «Soči» vienība piektdien vien pēcspēles metienu sērijā savā laukumā ar 4:5 piekāpās Čerepovecas «Severstaļ» hokejistiem un ieguva vienu punktu, tas liedza Rīgas «Dinamo» saglabāt pat teorētiskas izredzes sasniegt Gagarina kausa izcīņu.

Iepriekšējā mačā «Dinamo» ar 4:3 mača izskaņā izrāva uzvaru Slovākijā pār Bratislavas «Slovan». Tikmēr «Medveščak», kuras sastāvā atlikuši vairs vien 14 laukuma spēlētāji, piedzīvojis neveiksmi pēdējās sešās spēlēs pēc kārtas.

Pēc šīs spēles Latvijas komanda dosies uz Minsku, kur svētdien gaidāms duelis ar vietējo «Dinamo», bet punkts regulārajai sezonai tiks pielikts otrdien, kad Mitiščos jāspēlē pret Roberta Jekimova pārstāvēto «Atlant».