Palameika šķēpmešanā izcīna 11. vietu pasaulē

Latvijas sportiste Madara Palameika pasaules vieglatlētikas čempionātā Dienvidkorejas pilsētā Tegu piektdien izcīnīja 11. vietu šķēpmešanas sacensībās.

Labāko rezultātu Palameika uzrādīja otrajā mēģinājumā, kad šķēpu raidīja 58,08 metru tālumā. Pirmajā metienā viņas raidītais rīks piezemējās 55,69 metru tālumā, bet trešais netika ieskaitīts.

Tālākai cīņai kvalificējās labākās astoņas sportistes, starp kurām Latvijas sportiste ar uzrādīto rezultātu 58,08 metri neiekļuva.

Par pasaules čempioni kļuva Krievijas sportiste Marija Abakumova, kas labākajā mēģinājumā šķēpu raidīja 71,99 metrus. Tas ir jauns pasaules čempionātu rekords.

Otro vietu izcīnīja čehiete Barbora Špotakova (71,58 m), bet bronzu ieguva Dienvidāfrikas Republikas pārstāve Sunete Vildžoena (68,38 m).

Jau ziņojām, ka kvalifikācijas sacensībās finālam Palameika sasniedza 59,78 metru atzīmi.

TVNET jau ziņoja, ka cita Latvijas šķēpmetēja Sinta Ozoliņa-Kovala kvalifikācijā uzrādīja rezultātu 58,15 metri, finālsacensībām nekvalificējoties.

Neveiksmīgi vīriešiem startēja visi Latvijas sportisti Ēriks Rags, Vadims Vasiļevskis un Zigismunds Sirmais, kuri nespēja kvalificēties finālam.