Juška piedzīvo zaudējumu Deivisa kausa izcīņas otrajā mačā (1)

Latvijas tenisists Andis Juška piektdien Deivisa kausa Eiropas-Āfrikas zonas otrās grupas izšķirošā mača spēlē piedzīvoja zaudējumu pret Ukrainas komandas līderi Serhiju Stahovski.

Liepājā aizvadītajā dueļa otrajā vienspēlē Juška piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 3-6, 4-6, 4-6.

Tādējādi pēc pirmās dienas divām vienspēlēm rezultāts mačā ir neizšķirts 1-1.

Pirmā seta ceturtajā geimā Juška smagā cīņā bija spiests zaudēt savu servi, nonākot zaudētājos ar 1-3. Nākamajos geimos tenisisti nosargāja savu servi, bet devītā geima izskaņā Stahovskis tika pie divām setbumbām, no kurām izmantoja jau pirmo.

Otrajā setā Juška savu servi zaudēja piektajā geimā, kad nokļuva zaudētājos ar 2-3, bet geimu vēlāk jau ar 2-4. Savu servi latvietis nenosargāja arī septītajā geimā, ļaujot Stahovskim izvirzīties vadībā ar 5-2. Nākamajā geimā Juška demonstrēja lielisku sniegumu, pie rezultāta 40:15 izcīnot savas pirmās divas breikbumbas mačā un vienu punktu atspēlējot. Sekojošajā geimā Juška pretinieka pārsvaru samazināja līdz minimumam, tomēr desmitajā geimā Stahovskis iekrāja uzreiz trīs setbumbas. Ukrainis izmantoja pirmo no tām, uzvarot arī otrajā setā.

Trešā seta pirmajos sešos geimos abi tenisisti izcīnīja punktu pie savas serves. Juškam sestajā geimā bija izcila iespēja tikt pie breika, tomēr latvietis izšķirošajā brīdī pieļāva tehnisku kļūdu. Nākamajā geimā Stahovski vairākās epizodēs nospēlēja ļoti veiksmīgi, nopelnot divas breikbumbas un pārņemot cīņas vadību. Nākamajā geimā ukrainis smagā cīņā izvirzījās vadībā ar 5-3, geimu vēlāk Juška vienu punktu atspēlēja, tomēr desmitajā geimā Stahovskis nodrošināja panākumu visā mačā.

Juška pašlaik pasaules rangā atrodas 376.vietā, bet Stahovskis ir pasaules 95.rakete.

Pirmās dienas pirmajā vienspēlē Latvijas komandas līderis Ernests Gulbis ar rezultātu 4-6, 6-3, 6-4, 6-2 pārspēja pretinieku komandas otro spēcīgāko spēlētāju Sergeju Bubku.

Gulbis jaunākajā ATP vienspēļu rangā ieņem 152.vietu, bet Bubka atrodas 174.pozīcijā.

Sestdien paredzētajā dubultspēlē Gulbim pārī ar Denisu Pavlovu (644.vieta vienspēlēs, 347.vieta dubultspēlēs) plānots tikties ar Iļju Marčenko (240.vieta vienspēlēs, 888.vieta dubultspēlēs) un Denisu Molčanovu (316.vieta vienspēlēs, 98.vieta dubultspēlēs).

Gulbis pašlaik neatrodas ATP dubultspēļu rangā, no kura viņš izkrita šīgada aprīlī.

Savukārt svētdien atlikušajās divās vienspēlēs piektdienas maču dalībniekiem plānots mainīties ar pretiniekiem.

Kā ierasts, pirms otrās un trešās dienas spēlēm komandas var mainīt to dalībniekus.

Vēl Latvijas komandas sastāvā dalībai turnīrā pieteikts Mārtiņš Podžus (1158.vieta vienspēlēs, 1121.vieta dubultspēlēs).

Tikmēr Ukrainas izlasē nav iekļauts ATP vienspēļu ranga 19.vietā esošais Aleksandrs Dolgopolovs un arī Ivans Sergejevs, kurš pašlaik rangā atrodas 196.pozīcijā.