Latvijas vīriešu basketbola izlase uzvar Bulgāriju (16)

Latvijas vīriešu basketbola izlase šodien Ventspilī 2005.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pēdējā spēlē ar 102:79 (17:21, 27:10, 19:30, 39:18) uzvarēja Bulgārijas valstsvienību.

Pēc pirmās ceturtdaļas viesi atradās vadībā ar 21:17, bet pēc pirmā puslaika ar 44:31 vadību jau bija pārņēmusi Latvija. Pēc trešās ceturtdaļas mājinieku pārsvars sasniedza vairs tikai divus punktus - 63:61, tomēr pārliecinoši aizvadītās pēdējās desmit minūtes Latvija deva uzvaru 102:79. Ar četrām uzvarām sešās spēlēs Latvija savā apakšgrupā uzvarēja, pateicoties labākiem rezultātiem savstarpējos mačos ar Bulgāriju. Abas izlases jau pirms šīs spēles bija nodrošinājušas vietu finālturnīrā. Šajā apakšgrupā vēl ir arī Izraēlas un Portugāles valstsvienības. Šajā apakšgrupā atlases turnīra pirmajās spēlēs Latvija Ventspilī ar 80:57 uzvarēja Izraēlas valstsvienību, savukārt Portugāle izbraukumā ar 87:89 zaudēja Bulgārijai. Otrās kārtas mačos Latvija izbraukumā ar 81:76 uzvarēja Portugāles valstsvienību, bet Bulgārija izbraukumā ar 64:84 atzina Izraēlas pārākumu. Pirmā apļa pēdējos mačos Latvija Bulgārijā mājiniekiem zaudēja ar 85:96, bet Portugāle izbraukumā pieveica Izraēlu pagarinājumā ar 101:96. Otrā apļa pirmajā spēlē Latvija ar 77:79 izbraukumā zaudēja Izraēlai, bet Bulgārija izbraukumā ar 87:72 pieveica Portugāli. 23.septembrī, Ventspilī ar 92:64 sagraujot Portugāli, Latvija nodrošināja sev vietu finālturnīrā, jo otrajā apakšgrupas mačā Bulgārija savā laukumā ar 72:65 bija pārspējusi Portugāli. Kopumā kvalifikācijā piedalās 19 komandas, kas sadalītas piecās grupās. Septembrī notiek kvalifikācijas turnīra spēles, grupā komandām tiekoties divas reizes - laukumā un viesos. Katras grupas divas labākās komandas automātiski iekļūs finālturnīrā, kas nākamā gada septembrī notiks Serbijā un Melnkalnē. Atlikušās deviņas komandas piedalīsies papildu turnīrā, kas tiks sadalīts trijās apakšgrupās. Šīs spēles notiks 2005.gada augusta beigās un septembrī. Katras apakšgrupas labākā komanda dosies uz Belgradu, kur no 18.septembra līdz 20.septembrim cīnīsies par vienu atlikušo ceļazīmi uz finālturnīru.