Biatlonistu vasara (1)

Aizvadīts Latvijas čempionāta pirmais posms vasaras biatlonā. Lielais dalībnieku skaits liek domāt, ka šis sporta veids Latvijā tiešām sāk atdzimt. Kopumā dažādās vecuma grupā uz starta izgāja vairāk nekā simts dalībnieku no daudzām Latvijas pilsētām.

Pirmajā dienā sportisti sacentās sprinta distancē. Zēniem C grupā (26 dalībnieki), pieļaujot tikai vienu kļūdu šautuvē, uzvarēja Rolands Pužulis (Madona). Otrais labākais bija Aleksandrs Sverčkovs (Alūksne), trešais - Mārcis Zvirgzdiņš (Pļaviņas). Labākais no mūsu rajona Toms Praulītis ierindojās 8.vietā, uzvarētājam zaudējot gandrīz divas minūtes. Tomam neveiksmīga bija pirmā šautuve, pēc kuras nācās veikt trīs soda apļus. Otrajā šautuvē viņš šāva precīzi, taču augstāk par astoto vietu pacelties nespēja. Vēl Jānis Bendiks ierindojās 19.vietā (5 kļūdas), bet Matīss Jansons - 23.vietā (5). C grupā meitenēm (8 dalībnieces) 1.vietā Žanna Juškāne (Alūksne), 2. - Jana Zaharēviča (Daugavpils), 3. - Elīna Eiduka (Aizkraukle). Jaunietēm B grupā (6 dalībnieces) 1.vietā Marija Savļaka (Gulbene), 2. - Baiba Šteinerte (Alūksne), 3. - Anna Ļitvinova (Daugavpils). Cēsu rajona sportistes šajās grupās nebija pārstāvētas. B grupā jauniešiem (29 dalībnieki) pirmais trijnieks atkal bez mājniekiem. Pirmais bija Guntars Kļaviņš (Madona), otrais - Krists Eiduks (Aizkraukle), trešais - Andrejs Lupins (Daugavpils). Tūlīt aiz labāko trijnieka, zaudējot trešās vietas ieguvējam sešas sekundes, finišēja cēsnieks Gatis Ganiņš, šautuvēs kļūdoties sešas reizes. Jānis Lingarts ierindojās 8.vietā, Viesturs Dumpis - 15., Edgars Missa - 16., Didzis Daļeckis - 20., Māris Daļeckis - 22., Edgars Ozols - 23., Mārtiņš Lingarts - 25., Elvijs Sovers - 28.vietā. Jauniešiem A grupā (27 dalībnieki) pirmajās divās vietās ierindojās Talsu biatlonisti Gints Lūsis un Artis Rudovskis. Trešajā vietā priekulietis Kaspars Dumbris, otrajai vietai zaudējot tikai divas sekundes. Vēl Klāvs Rozītis - 12., Kaspars Konošonoks - 16., Oskars Dumpis - 20., Māris Pilsētnieks - 23., Gatis Praulītis - 24., Mārtiņš Daļeckis - 28. Jaunietēm A grupā (8 dalībnieces) uzvarēja Linda Savļaka (Gulbene), otrā - Aļona Gromova, trešā - Aļona Sardiko (Daugavpils). Mājnieces palika ārpus trijnieka: Ilze Lejniece - 4., Liene Grosberga - 5., Līga Glāzere - 6., Žanna Konovaļonoka - 7., Līga Ozoliņa - 8. Junioru konkurencē (9 dalībnieki) pretiniekiem nekādas cerības neatstāja mūsu spēcīgākais jaunais biatlonists Edgars Piksons. Otrajā vietā Kristaps Lībietis, trešajā - Jānis Pleikšnis (Alūksne). Sacensības nebija veiksmīgas cēsniekiem Jānim Sukarukam un Jānim Bērziņam, kuri ierindojās attiecīgi astotajā un devītajā vietā. Vīru konkurencē (5 dalībnieki) uzvarēja Raivis Zīmelis, otrais bija cēsnieks Intars Spalviņš, trešais - Jānis Neimanis (Talsi). Otrajā dienā dalībnieki sacentās distancē ar masu startu. Distancē vienlaicīgi devās 20 sportisti, tāpēc grupās, kur dalībnieku skaits bija lielāks, tika ņemti vērā sprinta rezultāti. Vīriešu konkurencē pirmajā trijniekā finišēja mūsu olimpieši - R. Zīmelis, O. Maļuhins, J. Nākums. I. Spalviņš šoreiz ceturtajā vietā. Junioriem, tāpat kā sprintā, uzvarēja E. Piksons, otrais K. Sakniņš (Talsi), trešais - K. Lībietis (Alūksne). J. Bērziņam un J. Sukarukam attiecīgi - 8.un 9.vieta. A grupā jauniešiem ātrākais un precīzākais šoreiz bija K. Dumbris, nākamajās vietās atstājot G. Lūsi (Talsi) un V. Eiduku (Aizkraukle). K. Rozītis - 17., K. Konošonoks - 19., O. Dumpis - 20. B grupā jauniešiem 1. - K. Eiduks (Aizkraukle), 2. - A. Lupins (Daugavpils), 3 - A. Rastargujevs (Alūksne). G. Ganiņam atkal nācās samierināties ar 4.vietu. K. Levitass - 6., V. Dumpis - 14., E. Missa - 15., J. Lingarts - 18., D. Daļeckis - 19. C grupā jauniešiem uzvarēja R. Pužulis (Madona), otrais - M. Zvirgzdiņš (Pļaviņas), trešais - A. Sverčkovs (Alūksne). Cēsnieks J. Bendiks finišēja 18.vietā. A grupā jaunietēm pirmā finišēja L. Savļaka (Gulbene), otrā - A. Sardiko (Daugavpils), bet trešā - L. Grosberga (Cēsis). L. Ozoliņa finišēja 5., Ž. Konovaļonoka - 6., L. Glāzere - 7., I. Lejniece - 8. Vasaras biatlona sezona turpinās. 13.un 14.septembrī Priekuļu biatlona bāzē risināsies tradicionālā "Kalna Rauduvīšu" balvas izcīņa, bet Latvijas čempionāta otrais posms notiks oktobra sākumā.