Noskaties Bļugers gūst vārtus un turpina iespaidīgo rezultativitātes sēriju NHL

Papildināts
Latvijas hokeja uzbrucējs Teodors Bļugers (pa kreisi)
Latvijas hokeja uzbrucējs Teodors Bļugers (pa kreisi) Foto: AP/Scanpix

Latvijas hokeja uzbrucējs Teodors Bļugers piektdien guva Vankūveras "Canucks" vienīgos vārtus komandas zaudējumā Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē.

"Canucks" savā laukumā ar rezultātu 1:4 (0:0, 0:3, 1:1) piekāpās Filadelfijas "Flyers", pēdējo desmit maču nogrieznī piedzīvojot pirmo zaudējumu mača pamatlaikā.

Bļugers vārtus guva trešā perioda 25. sekundē, tobrīd panākot rezultātu 1:3. Latvijas hokejistu atzina par spēles trešo zvaigzni.

"Canucks" centra uzbrucējs laukumā pavadīja 13 minūtes un 47 sekundes, izpildīja divus spēka paņēmienus, uzvarēja sešos no 14 iemetieniem un spēli pabeidza ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Ar vismaz vienu rezultativitātes punktu Latvijas hokejists izcēlies jau septiņos mačos pēc kārtas. Šajā nogrieznī Bļugers sakrājis deviņus punktus (3+6).

29 gadus vecais Bļugers šosezon 22 spēlēs guvis piecus vārtus, atdevis astoņas rezultatīvas piespēles un nopelnījis lietderības koeficientu +6.

"Canucks" neizmantoja izdevību izvirzīties līgas kopvērtējuma vadībā. Šobrīd trim komandām ir  49 punkti – "Canucks" (36 spēles), NHL čempionei Vegasas "Golden Knights" (37 mači) un Ņujorkas "Rangers" (33 spēles).

"Flyers" ar 42 punktiem 34 mačos ieņem ceturto vietu Austrumu konferences kopvērtējumā.

Uzvarētāju labā otrajā periodā vārtus guva Jegors Zamula, Šons Volkers un Džoels Farabī. Savukārt trešajā periodā skaitliskajā mazākumā ar precīzu metienu izcēlās Gārnets Hatavejs.

"Canucks" vārtus sargāja Keisijs Desmits, kurš tika galā ar 21 metienu, kamēr otrā laukuma galā Samuels Ersons atvairīja vispirms 18 no 19 metieniem, un pēc tam trešā perioda ievadā viņu nomainīja Kārters Hārts, kurš atvairīja vēl astoņus metienus.