Traumatiskais Embīds pagarinās līgumu ar «76ers» par 148 miljoniem dolāru

Žoels Embīds

FOTO: AP/LETA

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Filadelfijas «76ers» traumatiskais centrs Žoels Embīds pagarinās līgumu uz pieciem gadiem par 148 miljoniem dolāru (124 miljoniem eiro), kas ir maksimālais, kāds viņam pienācās.

Vēl papildus pie 30 miljoniem dolāru Embīds tiks, ja šajā sezonā tiks iekļauts kādā no trim līgas simboliskajām izlasēm, vai arī tiks atzīts par līgas vērtīgāko spēlētāju.

Kā vēsta ESPN, kontrakts ir ļoti komplicēts un «76ers» būtu nācies atbrīvot Embīdu no sastāva, ja viņš nesaņemtu maksimālo iespējamo līguma pagarinājumu.

2014.gadā Embīds tika uzskatīts par potenciālo drafta pirmo numuru, tomēr nedēļu pirms ceremonijas iedzīvojās savainojumā un noslēgumā tika izvēlēts ar trešo numuru aiz Endrjū Viginsa un Džabari Pārkera. Dažādu veselības problēmu dēļ trijās NBA sezonās kamerūniešu centrs piedalījies vien 31 regulārā čempionāta spēlē.

«Viņam ir iespēja būt lieliskam,» pirmdien paudis «76ers» galvenais treneris Brets Brauns, piebilstot, ka centram gan vēl ir daudz jāaug.

Pelnot 25,3 miljonus dolāru, 2018./19.gada sezonā Embīds būs trešais apmaksātākais NBA centrs, atpaliekot vien no Hasana Vaitsaida un Andrē Dramonda.

Embīds NBA debitēja vien pagājušajā sezonā, 31 spēlē vidēji iemetot 20,1 punktu, savācot 7,8 atlēkušās bumbas, izpildot 2,1 rezultatīvu piespēli un veicot vidēji 2,5 bloķētus metienus. Arī pagājušo sezonu spēlētājs kājas traumas dēļ noslēdza jau janvāra beigās, bet pašlaik viņš ir atsācis pilnvērtīgus treniņus un drīzumā varētu atgriezties laukumā.

Uz augšu