Vācieši pārvar mājinieku barjeru (6)

Eiropas futbola čempionāta B apakšgrupas izšķirīgās kārtas spēlē Vācija ar 1:0 uzveica Austriju un iekļuva turnīra ceturtdaļfinālā. Uzvaras vārtus mača otrā puslaika sākumā guva komandas kapteinis Mihaels Ballaks.

Jau ar spēles sākumu Vācija devās uzbrukumos. Visreālākā vārtu gūšanas iespēja radās piektajā minūtē, kad Miroslavs Kloze, apspēlējot vairākus aizsargus, precīzi vārtu priekšā piespēlēja Mario Gomešam, taču sitiena brīdī bumba palēcās gaisā un turpinājumā aizsargi novērsa briesmas.

Austrijas futbolistiem Rolandam Kinastam (no kreisās) un Andreasam Ivanšicam turnīrs ir beidzies. Foto: EPA/AFI

Austrija spēja atbildēt ar bīstamām situācijām un puslaika vidū pat pārņēma iniciatīvu, taču dažās epizodēs pārliecinoši nospēlēja Vācijas izlases vārtsargs Jenss Lēmans.

48. minūtē pret Vācijas izlases aizsargu Filipu Lāmu noteikumus pārkāpa Andreass Ivanšics, kurš saņēma brīdinājumu. Nozīmēto soda sitienu izpildīja Mihaels Ballaks, kurš precīzi raidīja bumbu vārtu augšējā stūrī, panākot 1:0. Pēc pāris minūtēm bīstami sita arī Lukašs Podoļskis, tomēr bumba lidoja nedaudz garām vārtiem.

82. minūtē austrietim Ivanšicam bija reāla iespēja izlīdzināt rezultātu, taču pēdējā brīdī veiksmīgi nospēlēja vācu aizsargs Filips Lāms, izsitot bumbu ārpus laukuma. Vēl vienā uzbrukumā no soda laukuma vidus sitienu izdarīja Ervins Hofers, taču bumba lidoja garām vārtiem.

Turpinājumā abas komandas apmainījās ar pretuzbrukumiem, tomēr līdz spēles beigām rezultāts nemainījās un ceturtdaļfinālā iekļuva vācieši, kur viņi tiksies ar Portugāli.