Švainšteigers, Kāns un Co - bronza Vācijai! (13)

Pasaules kausa izcīņas finālturnīra spēlē par trešo vietu vācietis Bastiāns Švainšteigers guva divus vārtus un palīdzēja savai valstsvienībai ar 3:1 pieveikt Portugāles futbola izlasi.

Pirmos vārtus Švainšteigers guva mača 56. minūtē, bet pēc piecām minūtēm viņa spēcīgi raidīto bumbu netīšām savos vārtos ieraidīja Armandu Petits. Savukārt spēles 78. minūtē ar lielisku sitienu no 20 metriem Švainšteigers panāca 3:0.

Vienīgos vārtus portugāļiem mača 88. minūtē guva Nunju Gomešs.

Pirmajā puslaikā ritēja līdzvērtīga cīņa, bet pirmo bīstamo momentu radīja portugāļi - 15. minūtē viens pret vārtsargu Oliveru Kānu izrāvās Pedru Pauleta Resendešs, taču gūt vārtus neizdevās.

Vācijas izlases galvenais treneris Jurgens Klinsmans "lido" līdz ar savu komandu. Vācijai - bronza! Foto: EPA/AFI

Turpinājumā vairāki bīstami momenti radās pie portugāļa Rikardu Pereiras sargātajiem vārtiem, tomēr ne Roberts Huts, ne Lukašs Podoļskis viņu pārspēt nespēja.

Izdevības atklāt rezultātu vēl bija arī portugāļiem, taču rezultāts pirmajā puslaikā tā arī atklāts netika.

Desmit vārti uz trijiem! No kreisās uz labo - Bastiāns Švainšteigers, Miroslavs Kloze un Lukašs Podoļskis. Foto: EPA/AFI

Otrajā puslaika sākumā pēc Švainšteigera gūtajiem vārtiem Portugāles izlase mēģināja panākt izlīdzinājumu, taču Petita neveiksmīgā spēle savā soda laukumā ļāva vāciešiem panākt 2:0.

Portugāles izlase vairākas reizes bīstami apdraudēja Kāna sargātos vārtus, tomēr vācu vārtsargs darbojās pārliecinoši.

Mača 78. minūtē Švainšteigers ar teicamu tālsitienu panāca 3:0, bet portugāļiem vienus vārtus izdevās atgūt desmit minūtes vēlāk - pēc lieliskas Luiša Figu piespēles bumbu vārtos ar galvu raidīja Gomešs.

Miers mājās. Bronzas medaļas Vācijai nopelnīja gan pamatvārtsargs Jenss Lēmans (no kreisās), gan rezervists Olivers Kāns, kura dzīslās rit arī latviešu asinis. Foto: EPA/AFI

Kā zināms, vācieši pusfinālā ar 0:2 papildlaikā piekāpās Itālijas izlasei, bet portugāļi ar 0:1 atzina Francijas valstsvienības pārākumu.

Portugāles izlase: Rikardu Pereira; Paulu Fereira, Rikardu Košta, Fernandu Meira, Nunju Valente (Nunju Gomešs, 69.min.); Fransišku Koštinja (Armandu Petits, 45.min.), Riveiru Maniše, Luišs de Sousa Deku, Simaiju Sabroša, Krištianu Ronaldu; Pedru Pauleta Resendešs (Luišs Figu, 77.min.).

Vācijas izlase: Olivers Kāns; Fīlips Lāms, Kristofs Mecelders, Roberts Huts, Marcels Janzens, Bernds Šneiders; Torstens Fringss, Sebastiāns Kēls, Bastiāns Švainšteigers (Tomass Hiclšpergers, 79.min.), Miroslavs Kloze (Olivīrs Neivils, 64.min.), Lukašs Podoļskis (Mike Hanke, 71.min.).