Zvirgzdiņš: Ceru, ka basketbola veiksme novērtēs mūsu paveikto

Latvijas sieviešu valstsvienība savā pēdējā spēlē Eiropas čempionāta (EČ) grupas turnīrā ar 68:62 (22:15, 36:31, 47:48) pārspēja Krievijas izlasi. «Esmu lepns par savu komandu. Meitenes izdarīja lielisku darbu, pirmo reizi oficiālā spēlē uzvarot basketbola lielvalsts Krievijas izlasi, kas čempionāta sākumā rādīja ļoti iespaidīgu sniegumu,» Latvijas Basketbola savienības (LBS) mājas lapā citēts valstsvienības galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš.

«Īpaši patīkami, ka izdevās uzspiest mums izdevīgu spēles stilu. Lieliski darbojās mūsu jauktā aizsardzība. Pirmais puslaiks pretiniecēm pagāja, pielāgojoties mūsu stilam, bet, kad viņas to izdarīja, otrajā puslaikā pamainījām akcentus un savu rokrakstu Krievijas komanda tā arī neatrada. Ja tik labi nebūtu spēlējusi naturalizētā saspēles vadītāja Prinsa, kura gan pati guva punktus, gan kārtoja labas iespējas partnerēm, mūsu pārsvars varēja būt vēl lielāks.

Iepriekš esmu strādājis ar daudzām Krievijas izlases basketbolistēm, arī bijis viens no izlases treneriem Londonas olimpiskajā turnīrā, un šīs priekšzināšanas, protams, palīdzēja izstrādāt spēles stratēģiju. Daudzas lietas izdevās īstenot. Tai skaitā uzspiedām mums izdevīgu spēles ritmu, neielaižoties skriešanā,» norādīja Zvirgzdiņš.

Pēdējā kārtā latvietēm brīvdiena. Lai grupas turnīra noslēguma tabulā ieņemtu trešo vietu un turpinātu cīņu otrajā posmā, pirmdien jāpiepildās vismaz vienam no diviem priekšnoteikumiem: Horvātijas izlasei jāzaudē Lielbritānijai, bet ne vairāk kā ar 14 punktu starpību (spēles sākums plkst.17:30) vai Krievijas izlasei jāzaudē Serbijai (plkst.20). Ja Serbija uzvarēs, Latvija uz otro posmu ņems līdzi uzvaru pār Krievijas izlasi.

«Žēl, ka tagad viss vairs nav mūsu rokās, tomēr ceru, ka basketbola veiksme novērtēs mūsu paveikto darbu un rīt nāks talkā. Manuprāt, esam pelnījuši turpināt cīņu šajā čempionātā,» pastāstīja Zvirgzdiņš.

Latvijas komandas sastāvs Eiropas čempionātam

Vārds un uzvārdsPoz.Aug.Dzim.Klubs 2015
Zane Eglīte1.1701984RSU/Merks
Anete Jēkabsone-Žogota2.1771983Dinamo Kursk (RUS)
Gunta Baško-Melnbārde2./3.1811980Basket Landes (FRA)
Kitija Laksa2./3.1841996TTT Rīga
Kate Aizsila2./3.1771994RSU/Merks
Dita Liepkalne3./4.1821987Bembibre (ESP)
Dita Rozenberga3./4.1801992San Salvatore (ITA, A2)
Anete Šteinberga4.1901990Castors Brain (BEL)
Kristīne Vītola4./5.1961991Mann-Filter (ESP)
Aija Putniņa4./5.1921988San Martino (ITA)
Ieva Kūlīte4./5.1881988TTT Rīga
Zenta Meļņika5.1961991TTT Rīga

Eiropas čempionāta grupas

A (Timišoara)B (Oradea)C (Šombateli)D (Soprona)
FrancijaTurcijaSerbijaSpānija
ČehijaBaltkrievijaHorvātijaSlovākija
UkrainaPolijaLatvijaLietuva
MelnkalneItālijaKrievijaZviedrija
RumānijaGrieķijaLielbritānijaUngārija

Čempionāts risināsies trijos posmos

1) Grupas turnīrā katrai komandai 4 spēles (11.-15. jūnijs). Trīs pirmo vietu ieguvējas kvalificējas otrajam posmam, līdzi ņemot savstarpējo spēļu rezultātus, 4. un 5. vietas ieguvējas dodas mājās.

2) 2 grupas turnīri pa sešām komandām (A+B spēlēs Debrecenā, C+D Ģērā), katrai 3 spēles (17.-22. jūnijs). Četru pirmo vietu ieguvējas kvalificējas trešajam posmam, 5. un 6. vietas ieguvējas dodas mājās.

3) izslēgšanas turnīrs Budapeštā (24.-28. jūnijs): ceturtdaļfināls, pusfināls un spēles par vietām. Čempiones kvalificējas Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, 2.-5. vietas ieguvējas - olimpiskajam kvalifikācijas turnīram.