Arvis Liepiņš saglabā labākās vietas no mūsu slēpotājiem FIS listē

Distanču slēpošanas sacensības

FOTO: Publicitātes foto

Jaunajā Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) listē distanču slēpošanā, kas būs spēkā līdz 10.februārim, augstāko vietu Latvijas pārstāvju vidū distancē pagaidām vēl saglabājis Arvis Liepiņš, kurš pakāpies uz 681.vietu, bet ar 394.vietu sprintā viņš arī kļuvis par labāko no mūsu vīriem. Sievietēm, kur konkurence ir krietni mazāka, Ingai Dauškānei sprintā joprojām izdodas noturēties trīssimtniekā, informē Latvijas Slēpošanas savienības preses sekretārs Ivars Bācis.

Vīriešiem rangā ir vairāk nekā trīs ar pusi tūkstoši, bet sievietēm vairāk nekā 2200 slēpotājas.

Pateicoties labam startam decembra beigās Igaunijā, atkal salīdzinoši krasas izmaiņas piedzīvojis Arvis Liepiņš, šoreiz labā nozīmē, jo pēc decembra vidū piedzīvotā kritiena par gandrīz 300 vietām tagad ir veikts kāpums vairāk nekā par simts vietām. Arvis savus punktus ir uzlabojis par 10,81 un tagad ar 84,76 FIS punktiem distancē ieņem 681. vietu. Arvim priekšā varēja aiziet Indulis Bikše, taču Indulim ne 10., ne 11. janvārī Latvijas čempionātā FIS statusā Priekuļos nesanāca vēlamais starts, patālu no cerētajiem punktiem. Indulis ar 95,67 FIS punktiem ir pakāpies par 89 pozīcijām uz 835.vietu. Pateicoties Priekuļos iegūtajiem sev ļoti augstajiem punktiem, trešais no mūsējiem ir Oskars Muižnieks, kurš ir tūkstošniekā un ar 102,33 FIS punktiem ieņem 934.vietu.

Pērn janvārī Somijas čempionātā un Latvijas čempionātā FIS statusā Madonā sprintā iegūtie ļoti labie punkti ir nākuši nost Jānim Paipalam, līdz ar to gulbenietim sprinta reitings pasliktinājies par 28 punktiem un viņš ir izslīdējis ārpus ne tikai trīssimtnieka, bet arī četrsimtnieka un vairs nav līderis no Latvijas pārstāvjiem sprintā. Vēl iepriekšējā listē viņš bija priekš Latvijas ļoti augstajā 239.vietā, bet tagad ar 121 FIS punktu ieņem 404.vietu. Neskatoties uz to, ka savu reitingu nav uzlabojis, tomēr uz Jāņa gandrīz divsimt vietu krituma rēķina šobrīd no mūsējiem sprintā augstākajā vietā ir Arvis Liepiņš, kurš joprojām ar 119,83 FIS punktiem ir četrsimtnieka beigās 394.vietā. Nestartējot šajā sezonā, 25 punktu un 170 vietu kritumu piedzīvojis Pāvels Ribakvos, kurš tagad ar 143 FIS punktiem sprintā ieņem 551.vietu un ir trešais no mūsējiem.

Sievietēm divas labākās Latvijas pārstāves atrodas tūkstošnieka beigās. Distancē priekšgalā no mūsējām ir izvirzījusies Anda Muižniece, kas ar reitingu 186,87 FIS punkti un 951.vietu par trīs ar pusi punktiem un 18 vietām atrodas priekšā Ingai Dauškānei. Abas piedzīvojušas attiecīgi 147 un 211 vietu kritumu. Toties pakāpušās pāris vietas ir nākamās rangā no Latvijas slēpotājām – Laima Klauža un Inga Paškovska, kuras ar 213 un 217 FIS punktiem ieņem attiecīgi 1148. un 1179. vietu. Toties vislielākais kāpums ir 14 gadus jaunajai Patrīcijai Eidukai, kura ar 229 FIS punktiem ir pakāpusies par gandrīz piecsimt vietām uz 1286.pozīciju.

Neskatoties uz nestartēšanu šosezon, Ingas Dauškānes reitings sprintā ir pasliktinājies tikai par trim punktiem un viņa noslīdējusi trīs vietas zemāk. Tagad Inga ar 150 FIS punktiem ieņem 291.pozīciju. Nākamās divas ir jau dažus simtus tālāk. Inga Paškovska ar 229 FIS punktiem ir 587.vietā, bet piecpadsmitgadīgā Vineta Pētersone ar 239 FIS punktiem ir 48 vietas zemāk.

Uz augšu
Back