Bagatskis: Nekādas eiforijas nav un nebūs (3)

«Pirmajās minūtēs bijām ļoti uzvilkušies, nekontrolējām emocijas, gribējām izdarīt visu un uzreiz. Aizsardzībā nedarījām to, kas bija jādara pret Krievijas izlases pick’n’roll uzbrukumu, pēc uzvaras 72:52 pārbaudes spēlē pār Krievijas valstsvienību Latvijas Basketbola savienības (LBS) mājas lapā citēts Latvijas izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis.

«Desmit punktu deficīts modernajā basketbolā ir tāds sīkums – tikai pāris minūtes pacietīga darba, un tas ir atspēlēts,» viņš sacīja.

«Kad sākām spēlēt tā, kā bija runāts un kā bija jāspēlē, pārņēmām iniciatīvu un novadījām spēli līdz likumsakarīgam iznākumam. Labi, ka spēlē veiksmīgi iekļāvās spēlētāji no soliņa – Janičenoks, Freimanis, Kuksiks. Tas bija labs atspaids komandai. Tieši plašā rotācija nodrošināja augstu tempu un deva iespēju spēlēt ļoti intensīvi. Tas ir mūsu stils.

Bet – nekādas eiforijas nav un nebūs. 24 kļūdas – tas ir krietni par daudz. Tāpat kā bija statistikā nefiksētās kļūdas aizsardzībā, kad spēlētāji nepamatoti centās cits citam palīdzēt,» skaidro Latvijas nacionālās komandas galvenais stratēģis.

«Taktiskais arsenāls ir iekrāts, tagad tas jāslīpē, piestrādājot pie niansēm. Piektdien nespēlēs Mareks Mejeris, Mārtiņš Meiers un Ronalds Zaķis, kuru vietā būs Jānis Timma, Artūrs Bērziņš un Andrejs Šeļakovs. Šodien skatītāju atbalsts ļoti noderēja. Ceru, to saņemsim arī rīt. Varbūt beidzot varēsim attaisīt Arēnas otro stāvu,» teica treneris.

Piektdien abas komandas tiksies atkārtoti.

Pēc spēlēm ar Krievijas izlasi Latvijas komanda turpinās treniņus dzimtenē, un 18. - 19. augustā aizvadīs pārbaudes spēles Horvātijā.