Latvijas basketbola izlase pārliecinoši uzvar Krieviju (23)

Latvijas nacionālā komanda ceturtdien, gatavojoties Eiropas čempionāta (EČ) finālturnīram, ar rezultātu 72:52 (11:17, 31:11, 15:12, 15:12) pārbaudes spēlē «Arēnā Rīga» apspēlēja Krievijas valstsvienību. Tā Latvijai pār Krieviju ir otrā uzvara abu komandu tikšanās vēsturē.

Maču ar iespaidīgu 10:0 izrāvienu sāka Krievijas izlase, bet latvieši pie pirmajiem punktiem tika tikai pēc trim ar pusi nospēlētām minūtēm. Pirmās ceturtdaļas turpinājumā Latvijas izlasei izdevās pietuvoties līdz piecu punktu atstatumam, taču līdz pārtraukumam Krievijas izlase panāca 17:11 savā labā.

Otro ceturtdaļu Latvijas izlase sāka ar septiņiem pēc kārtas gūtiem punktiem, pirmo reizi šajā mačā izvirzoties vadībā. Turpinājumā notika vairākas vadības maiņas, bet tad laukuma saimnieki veica 10:0 izrāvienu un izvirzījās vadībā ar 30:21. Savukārt ceturtdaļas pašas beigas izdevās noslēgt ar četriem pēc kārtas gūtiem punktiem, kas atpūtā ļāva doties ar 14 punktu handikapu - 42:28.

Trešajā ceturtdaļā Latvijas izlase pārliecinoši diktēja notikumus laukumā, neļaujot Krievijas pārstāvjiem pietuvoties kaut līdz desmit punktu atstarpei. Vienu brīdi laukuma saimnieku pārsvars pieauga līdz 18 punktiem, bet noslēdzošā ceturtdaļa tika ākta ar 17 punktu handikapu (57:40).

Savukārt ceturtās ceturtdaļas ievadā Latvijas izlases pārsvars pirmo reizi sasniedza 20 punktu atzīmi, bet lielākais pārsvars bija uz brīdi panāktais 23 punktu atrāviens. Krievijas vienība cīņā par uzvaru tā arī vairs nespēja atgriezties, mājiniekiem ļoti pārliecinoši nosargājot iekrāto pārsvaru.

Par rezultatīvāko spēlētāju Latvijas komandā kļuva kapteinis Jānis Blūms, kurš guva 15 punktus, ar 13 punktiem izcēlās Rolands Freimanis, bet pa 8 punktiem guva Kristaps Janičenoks, Rihards Kuksiks, Jānis Strēlnieks un Kaspars Bērziņš. Tikmēr Krievijas komandā 15 punkti Sergeja Karasjova kontā, bet 11 punktus pievienoja Andrejs Voroncevičs.

No Latvijas komandas kandidātiem malā palika Andrejs Šeļakovs, Artūrs Bērziņš un Jānis Timma. Visi trīs nespēlējošie, visticamāk, piedalīsies otrajā spēlē. Debiju izlasē piedzīvoja viens no U-20 izlases līderiem Jānis Bērziņš.

Piektdien abas komandas tiksies atkārtoti.

Pēc spēlēm ar Krievijas izlasi Latvijas komanda turpinās treniņus dzimtenē un 18. - 19. augustā aizvadīs pārbaudes spēles Horvātijā.

Krievijas basketbola izlases sastāvs: Jegors Vjaļcevs, Dmitrijs Hvostovs, Dmitrijs Kulagins, Antons Ponkrašovs, Jevgeņijs Voronovs, Sergejs Karasjovs, Jevgeņijs Valijevs, Sergejs Moņa, Semjons Antonovs, Andrejs Voroncevičs, Valerijs Ļihodejs, Aleksejs Savrasenko.