Karsums: Ideāla sajūta spēlēt vienā komandā ar Daugaviņu

Mārtiņš Karsums

FOTO: ITAR-TASS/LETA

Spēlēt kopā vienā komandā ar Latvijas hokejistu Kasparu Daugaviņu ir ideāla sajūta, uzskata Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandas Maskavas "Spartak" uzbrucējs Mārtiņš Karsums.

Rīgas "Dinamo" svētdien KHL regulārā čempionāta spēlē savā laukumā ar 1:3 zaudēja Latvijas izlases hokejistu Daugaviņa un Karsuma pārstāvētajai "Spartak". Karsums šajā spēlē izcēlās ar rezultatīvu piespēli.

"Vārti paliek vārti, un tas ir galvenais," epizodi, kad Karsums guva rezultativitātes punktu, žurnālistiem raksturoja pats hokejists. "Izpildīju metienu, un ripa vārtu līniju šķērsoja pēc rikošeta no Robina Hanzla. Ja spēlēsim tā kā pēdējās pāris spēles, uzskatu, ka viss būs labi. Galvenais, lai komanda uzvar."

Karsums šobrīd spēlē vienā uzbrucēju virknējumā ar Daugaviņu un čehu hokejistu Hanzlu. "Pagaidām mums uzbrucēju virknējumā viss ir kārtībā. Mūs jau pirms sezonas salika kopā vienā maiņā, taču tad treneri izdomāja samainīt virknējumus. Šobrīd gan atkal esam kopā un mūsu maiņa sākusi veidot rezultātu."

"Ideāla sajūta spēlēt vienā komandā ar vēl vienu latvieti," noteica Karsums. "Mēs ar Daugaviņu dzīvojam blakus mājās un visu laiku ejam kopā vakariņās un dažādas citas aktivitātes darām kopā. Tāpat divreiz esam satikušies ar Miku Indraši un kopā vakariņojuši."

Karsuma sadzīve pēc klubu nomaiņas būtiski nav mainījusies. "Dzīvoju tajā pašā dzīvoklī, kur iepriekš, tādēļ sadzīves ziņā nekas nav mainījies."

Sezonas sākumā "Spartak" komandai uzvaru sērijas mijās ar vairākām neveiksmēm. "Sākumā gāja kā pa viļņiem, jo nevarējām atrast spēli, bet tagad viss iet uz labo pusi," teica Karsums. "Mēs mēģinām demonstrēt agresīvu hokeju katru spēli. "Spartak" ambīcijas vispirms ir sasniegt izslēgšanas spēles un pēc turpināt cīnīties par augstām vietām."

"Negribu salīdzināt Maskavas "Dinamo" un "Spartak" organizācijas. Paldies "Dinamo" par aizvadītajiem gadiem, taču šobrīd esmu jaunā klubā. Pie visa jau esmu pieradis un arī prieks, ka arī komandas biedri ir labi puiši," sacīja Karsums.

Šo sezonu Latvijas klubs ir sācis atzīstami, jo deviņās spēlēs ir izcīnītas piecas uzvaras, kas ar 11 punktiem ļauj ieņemt piekto vietu Rietumu konferencē, bet "Spartak" ar desmit punktiem ir sestā.

Šosezon KHL čempionātā piedalās 25 komandas - 12 Rietumu un 13 Austrumu konferencē.

Uz augšu