"Riga Ghetto Basket" komanda Grīziņkalnā notiekošo 3x3 basketbola "Challenger" posmu sāk pārliecinoši

Agnis Čavars, Kārlis Pauls Lasmanis, Nauris Miezis, Edgars Krūmiņš

FOTO: FIBA.com

Latvijas 3x3 basketbola komanda "Rīga Ghetto Basket", kurā spēlē Nauris Miezis, Kārlis Lasmanis, Edgars Krūmiņš un Agnis Čavars, trešdien bez šķēršļiem sasniedza Grīziņkalnā notiekošā "Challenger" posma ceturtdaļfinālu.

"Riga Ghetto", kas turnīrā izlikta ar pirmo numuru, A grupas pirmajā duelī ar 17:15 pārspēja ar astoto numuru izlikto "Ventspils Ghetto", kuras sastāvā spēlē Armands Ginters, Mārtiņš Šteinbergs, Armands Seņkāns un Roberts Pāže. Rīgas komandai 11 punktus guva Miezis, bet pretiniekiem piecus punktus sameta Ginters.

Savukārt apakšgrupas otrajā duelī rīdzinieki ar 20:18 uzveica "Šakiai Gulbele" vienību, kas saņēmusi desmito numuru. Uzvarētājiem 11 punktus sameta Lasmanis.

Savukārt Ventspils komanda lietuviešiem zaudēja ar rezultātu 17:19, tādējādi neiekļūstot ceturtdaļfinālā. Latvijas vienībā ar septiņiem punktiem rezultatīvākais bija Ginters.

No Latvijas turnīrā startēja arī "Kandava Anzage" (Guntars Strāķis, Kristaps Gotrīds, Mārtiņš Rozenbergs, Mārtiņš Zemturis), kas iespēju samērot spēkus ar pasaules labākajiem 3x3 basketbolistiem izcīnīja 13.jūlijā Ventspilī notikušajos "Satellite" līmeņa kvalifikācijas mačos. Tiesa, Latvijas trešā vienība kvalifikācijā zaudēja abos mačos, paliekot ārpus pamatturnīra dalībniecēm.

Izslēgšanas turnīrs notiks ceturtdien, Latvijas vadošajiem 3x3 basketbolistiem ceturtdaļfinālā tiekoties ar "Zemun" komandu no Serbijas, kurai turnīrā ir trešais numurs.

FIBA "Challenger" sērijas turnīros tiek izspēlēts pa divām ceļazīmēm uz Pasaules tūres posmu. Grīziņkalnā komandas cīnīsies par braucienu uz 23./24. augustā Lozannā notiekošajām "Masters" līmeņa sacensībām. Grīziņkalnā notiks cīņa arī par 32 000 ASV dolāru vērto balvu fondu, kas tiks sadalīts starp četrām labākajām komandām. Čempioni saņems 15 000 ASV dolāru prēmiju.

"Riga Ghetto Basket" svētdien Prāgā triumfēja Pasaules tūres "Masters" posmā. Aprīlī "Rīga Ghetto Basket"  Dohā pirmo reizi uzvarēja Pasaules tūres posmā, bet jūnijā Ķīnas pilsētā Čendu izcīnīja sudrabu. Tāpat latvieši guva sudraba medaļas arī Pasaules kausa finālā.

"Riga Ghetto Basket" pagaidām nodrošināta līdzdalība Pasaules tūres turnīros arī Debrecenā (27.-28.augustā) un Naņdzjinā (12.-13.oktobrī). Par iespēju startēt citos posmos vēl jācīnās "Challenger" sērijas turnīros.

3x3 basketbols iekļauts 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu programmā.

Uz augšu