Latvijas regbija izlasei Eiropas čempionātā sacensības atceltas

LETA
Latvijas regbija izlasei Eiropas čempionātā sacensības atceltas
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: LETA

Latvijas regbija valstsvienība pēc diviem zaudējumiem Eiropas čempionāta pirmās konferences Ziemeļu divīzijas spēlēs rudenī atlikušie divi mači vairs nenotiks, jo sacensības atceltas, izlasēm saglabājot vietas savās divīzijās, trešdien ziņoja Eiropas Regbija savienība (ER).

ER trešdien lēma par 2019./2020.gada sezonas beigšanu regbijā 15 pirmajā un otrajā konferencē, attīstības divīzijas un sieviešu sacensībās.

"Čempioni netiks pasludināti. Šogad netiks veikta komandu apmaiņa starp līgām, un tās pašas grupas savā starpā spēlēs arī 2020./2021.gada sezonā," teikts ER lēmumā.

Tāpat atceltas visas U-18 izlašu sacensības gan klasiskajā, gan regbijā 7, ieskaitot Eiropas čempionātu Kaļiņingradā.

Tāpat atceltas Eiropas U-20 meistarsacīkstes Portugāles pilsētā Koimbrā.

Uz vēlāku laiku pārceltas un sacensības Eiropas klubu čempionātu regbijā 7 un pludmales regbija sacensības, sieviešu Eiropas čempionātu regbijā 15, Eiropas vīriešu čempionāta spēles regbijā 15, vīriešu turnīra spēles regbijā 15 "Trophy" divīzijā, ņemot vērā, ka neviena komanda nebūs spiesta spēlēt un nespēlēšanas gadījumā tai netiks piemērotas sankcijas un no divīzijas uz pirmo konferenci neviena izlase neizkritīs.

Tāpat vīriešu un sieviešu senioru čempionāts un trofeju sadalījums vīriešiem un sievietēm regbijā 7 tiks pabeigts ar domu, ka šogad no "Trophy" uz pirmo konferenci neviena izlase neizkritīs.

Mēneša laikā Direktoru padome atkal sanāks kopā un izvērtēs situāciju Eiropā.

Latvija rudenī viesos ar 13:38 kapitulēja Ungārijai, bet savā laukumā ar 22:26 piekāpās Zviedrijai.

Latvijas regbija izlase pēc gada pārtraukuma bija atgriezusies Eiropas čempionāta pirmās konferences Ziemeļu divīzijā. 2018.gada maijā Latvija šajā grupā palika pēdējā, piektajā, vietā, kaut cikla laikā pārspēja Ungāriju, un izkrita līgu zemāk. Tomēr otrajā konferencē latvieši uzvarēja Somiju, Dāniju, Norvēģiju un Austriju un atgriezās pirmajā konferencē.

Jaunajā ciklā Latvija bija vienā apakšgrupā ar Čehiju, Luksemburgu, Zviedriju un Ungāriju. Noslēdzošās divas spēles bija paredzētas 18.aprīlī viesos Čehijā un 2.maijā savā laukumā ar Luksemburgu.

Pagājušajā ciklā šajā divīzijā uzvarēja Ukraina, kam sekoja Zviedrija, Luksemburga, Ungārija un Moldova. Moldova izkrita uz grupu, kurā iepriekš bija Latvija, bet Ukraina nomainīja Čehiju "Trophy" divīzijā, ko var saukt par trešo spēcīgāko kontinentā aiz Sešu nāciju turnīra un Eiropas čempionāta.

Pagājušogad Latvijas izlases grožus pārņēma brits Gerijs Vokers, kurš ir vien ceturtais Latvijas valstsvienības vadītājs vēsturē. Vokers galvenā trenera amatā aizstājis Sergeju Lisko, kurš izlasi vadīja kopš 2012.gada.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu