Ostapenko pēc zaudējuma Kanepi pretenzijas pret tiesneša darbu

Aļona Ostapenko.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Aļonai Ostapenko trešdienas "Merks Cup" turnīra mačā emocijas liedza cīnīties par labāku rezultātu, sarunā ar Latvijas žurnālistiem secināja sportiste.

Ostapenko tenisa centrā "Tondi" trešdien ar 3-6, 4-6 zaudēja igaunietei Kaijai Kanepi. Ostapenko veiksmīgas epizodes mijās ar neveiksmīgām, turklāt viņa vairākas reizes apstrīdēja tiesneša lēmumus.

"Var gadīties kļūdīties pāris momentos, bet nevar būt tā, ka daudzos izšķirošos un strīdīgos brīžos tiesnesis iedod punktu igaunietei. Nebija patīkami, jo sāku normāli spēlēt, bet pēc tiem momentiem bija grūti atgriezties spēlē. Mačs varēja pagriezties pilnīgi citā virzienā," pēc emociju norimšanās stāstīja tenisiste.

Ostapenko atzina, ka Kanepi ļoti labi servēja, jo īpaši grūti atsitama bija igaunietes pirmā serve. 

"Zināju, ka viņa labi servē, jo bijām jau savā starpā spēlējušas. Turklāt viņa spēlēja mājās, un telpās servēt ir daudz vieglāk, jo nav vēja un saules," teica Ostapenko. "Varbūt dažos momentos centos servēt tā, lai trāpītu par 100% nevis riskēju. Tomēr tā ir draudzības spēle, kuru izmantoju vairāk kā treniņu. Grūti izdarīt secinājumus, jo ilgi neesmu spēlējusi augsta līmeņa mačos."

Ostapenko neslēpa, ka pārāk daudz savas emocijas novirzījusi tur, kur nebija nepieciešams.

"Man nepatīk zaudēt ne tenisā, ne jebkurā citā sportā. Vienmēr cīnīšos līdz galam. Biju ļoti neapmierināta ar tiesnesi un, protams, bija daudz emociju, kas otrajā setā liedza iegūt labāku rezultātu. Man šķiet, ka līmenī, kurā mēs spēlējam, nedrīkst būt tādas kļūdas.

Esmu ļoti emocionāls cilvēks un nevaru visu noturēt sevī, jo tad man būs vēl grūtāk spēlēt. Protams, ka es pie tā strādāju. Domāju, ka cilvēki, kuri ir emocionāli, mani sapratīs," skaidroja Ostapenko.

Tenisisti centās nomierināt viņas mamma Jeļena Jakovļeva un allaž nosvērtais komandas kapteinis Deniss Pavlovs.

"Denisu pazīstu ļoti ilgu laiku, savulaik ar viņu arī kopā trenējos. Viņš visu laiku bijis mierīgs cilvēks, brīžiem pat pārsteidzoši nosvērts. Viņš mēģināja atgriezt mani spēlē un nomierināt. Taču tādos brīžos mani nomierināt ir grūti, jo esmu kā vulkāns, kur viss deg un uguns iet pa gaisu," skaidroja Ostapenko. 

Viņa cerēja, ka turnīrs norisināsies uz māla seguma, bet vēlāk tas tika pārcelts uz iekštelpām, kur ir cietā seguma korti.

"No sākuma teica, ka spēlēsim uz cietā seguma pavisam citā arēnā. Pēc tam teica, ka spēlēsim uz māla. Trenējos uz māla un biju priecīga, jo pēdējā laikā man cietais segums nepatīk. Taču divas dienas pirms spēlēm paziņoja, ka spēlēsim uz cietā seguma nevis māla. Godīgi sakot, garastāvoklis bija ļoti slikts," atklāja Ostapenko.

Ceturtdien viņa vienspēlē spēkosies ar Baltijas šobrīd vadošo tenisisti Aneti Kontaveitu, kura trešdien sagrāva Anastasiju Sevastovu.

"Man šķiet, ka tā būs pavisam citādāks mačs nekā šodien. Anete spēlē stabili, taču neservē tik stipri kā šodienas pretiniece, tāpēc būs daudz vairāk laika, lai sagatavotos servēm. Viņai patīk agresīva spēle. Šodien nebija viegli, jo Kanepi servēja vietās, no kurām bija grūti atgriezt bumbu. Kanepi ir nedaudz ātrāka gan sitienos, gan servē, taču tāpat būs grūta spēle," pretinieces salīdzināja Ostapenko.

Viņa kopā ar Sevastovu Liepājā kopā aizvadīja treniņus, taču speciāli ceturtdien paredzētajai dubultspēlei negatavojās. 

"Mēs vienkārši trenējāmies priekš vienspēlēm, pat uz punktiem nespēlējām. Trenējāmies, lai ieietu ritmā un aizvadījām pēc iespējas ilgākas izspēles," teica Ostapenko.

Pēc piecām spēlēm Latvijas izlase ir vadībā ar 3-2.

Turnīrā būs kopā 11 spēles - astoņas vienspēles un trīs dubultspēles, no kurām viena būs jauktā dubultspēle. 

Latvijas izlases sastāvā turnīrā ir Aļona Ostapenko (WTA 41.), Anastasija Sevastova (WTA 43.), Ernests Gulbis (ATP 162.) un Kārlis Ozoliņš (ATP 1133., ITF Jun. 6.). Tieši šī četrotne šogad bija Latvijas izlases kodolā Federāciju kausa un Deivisa kausa spēlēs.

Igauniju pārstāv ziemeļu kaimiņu spēcīgākās raketes Anete Kontaveita (WTA 22.), Kaija Kanepi (WTA 99.), Jirgens Zops (ATP 540.) un Vladimirs Ivanovs (ATP. 738.). 

Profesionālā tenisa sezona atsāksies augustā, bet līdz tam tenisisti piedalās dažādos paraugturnīros.

Uz augšu