R.Ābols: Izmantojām situāciju, kurā pretinieks nospēlēja neordināri

LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Jebkurā no izlasēm, kas spēlē pasaules čempionātā, mačos spēj izmantot pretinieku kļūdas, lai gūtu vārtus, sarunā ar žurnālistiem teica Latvijas valstsvienības hokejists Rodrigo Ābols.

Latvijas hokejisti trešdien izcīnīja otro uzvaru pasaules čempionātā, turnīra ceturtajā mačā ar 2:1 pārspējot Norvēģiju. Uzvarētāju labā vārtus guva Ābols un Toms Andersons.

"Izmantojām situāciju, kurā pretinieks nospēlēja neordināri, un Uvis [Balinskis] labi paņēma spēka paņēmienu uz sevi, kurā tika "nogriezts" viens pretinieks, un mēs labi izspēlējām četri pret trīs," to, kā viņam izdevās gūt vārtus vairākumā, skaidroja Ābols.

"Kopumā pa visu spēli bija ļoti daudz momentu vairākumā, kuros bija labas iespējas gūt vārtus. Nedaudz pietrūkst tie vieni vārti no standarta izspēles vairākumā, kas varētu dot pārliecību spēlējot pieci pret četri," viņš piebilda.

Latvijas hokejisti otrajā periodā dominēja un pa pretinieku vārtiem meta 17 reizes, kamēr norvēģi pa Artūra Šilova sargātajiem vārtiem izdarīja tikai vienu metienu, kas arī izrādījās precīzs.

Ābols neslēpa, ka epizodē, kurā tika ielaisti vārti, laukumā esošie hokejisti nospēlējuši neprecīzi, dodot pretiniekiem iespēju tikt pie vārtu gūšanas iespējas, kas arī tika izmantota.

"Šeit līmenis ir tāds, ka jebkura valsts pasaules čempionātā izmantos pretinieku kļūdas," norādīja Latvijas izlases kapteiņa asistents.

Četrās aizvadītajās spēlēs Latvijai kopā bijušas 13 iespējas spēlēt vairākumā, no kurām izmantota tikai viena.

"Katru dienu skatāmies video, mēģinām kaut ko izdomāt. Nav jau tā, ka mums ir maz momentu, vienkārši pietrūkst noslēdzošais metiens. Jāatrod aukstasinība pēdējā momentā, tad arī aizies vairākums," līdz šim ne pārāk veiksmīgos vairākumus skaidroja Ābols.

Pasaules čempionāta turpinājumā Latvija piektdien spēkosies ar Slovēniju, 20.maijā - ar Kazahstānu, bet noslēdzošajā grupas spēlē 23.maijā stāsies pretī Šveicei.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja somi, kuri izšķirošajā mačā bija pārāki pār Kanādu.

Pasaules čempionāts, kuru kopīgi rīko Somijas pilsēta Tampere un Rīga, norisināsies līdz 28.maijam.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Uz augšu