Daugaviņš un Ābols atkārto Latvijas izlases rezultativitātes rekordus

Kaspars Daugaviņš un Rodrigo Ābols otrdien "Arēnā Rīga" pasaules čempionāta mačā pret Šveices izlasi atkārtoja Latvijas valstsvienības rezultativitātes rekordus.

Latvijas izlase grupu turnīra noslēdzošajā spēlē saspringtā cīņā ar rezultātu 4:3 papildlaikā uzveica Šveices valstsvienību un kvalificējās pasaules čempionāta ceturtdaļfinālam.

Daugaviņš šajā mačā guva vārtus trešā perioda beigās, tobrīd panākot neizšķirtu rezultātu 3:3. Šajā turnīrā kopumā Latvijas izlases kapteinis atzīmējies ar sešiem punktiem (3+3).

Savukārt kopumā karjerā 11 pasaules čempionātos elites divīzijā Daugaviņš sakrājis 40 punktus (19+21), kas ir atkārtots Latvijas izlases rekords. Nepārspēts joprojām ir Lauris Dārziņš (24+16).

Ābols spēlē pret Šveici guva vārtus un veica rezultatīvu piespēli. Kopumā turnīrā viņš atzīmējies ar pieciem trāpījumiem un divreiz asistējis partneriem.

Līdz šim kopš valsts neatkarības atgūšanas pieci Latvijas hokejisti vienā pasaules čempionāta elites divīzijas turnīrā bija guvuši piecus vārtus:

• Oļegs Znaroks (1998.)
  • Aigars Cipruss (1999.)
  • Sergejs Žoltoks (2001.)
  • Lauris Dārziņš (2013.)
  • Kaspars Daugaviņš (2015.)
  • Rodrigo Ābols (2023.)

Daugaviņam un Ābolam būs iespēja pārspēt Latvijas izlases rekordus jau ceturtdien, 25. maijā, kad plkst. 20.20 paredzēta ceturtdaļfināla cīņa pret Zviedriju.