Zviedrijas hokejists Liljegrēns: Ceru, ka Latvijas fani dosies uz Somiju

Zviedrijas hokeja izlases aizsargs Timotijs Liljegrēns
Zviedrijas hokeja izlases aizsargs Timotijs Liljegrēns Foto: EPA/Scanpix

Zviedrijas hokeja izlases aizsargs Timotijs Liljegrēns pēc zaudējuma Latvijas valstsvienībai pauda uzslavas pretinieku komandas līdzjutējiem.

Latvijas hokeja izlase ceturtdien pirmo reizi vēsturē iekļuva pasaules čempionāta pusfinālā, ceturtdaļfinālā "Arēnā Rīgā ar rezultātu 3:1 pārspējot Zviedriju.

"Bija patīkami šeit atrasties, taču, protams, piedzīvojām smagu zaudējumu," zviedru hokejistu citē Starptautiskā Ledus hokeja federācija (IIHF).

Maču klātienē apmeklēja 9200 skatītāju. Gaidāms, ka liela daļa fanu dosies uz Tamperi, lai klātienē atbalstītu Latvijas izlasi arī cīņā par medaļām.

"Šeit bija laba atmosfēra, fani bija lieliski. Ceru, ka viņi dosies uz Somiju un turpinās darīt to, ko šodien."

Zviedrijas hokejisti izpildīja 41 metienu pa Latvijas izlases vārtiem, taču 40 no tiem atvairīja lieliskais vārtsargs Artūrs Šilovs. Viņu pārspēja tieši Liljegrēns.

"Mēs gribējām šajā turnīrā doties tālāk. Mēs zinājām, ka mūs sagaida grūta spēle. Domāju, ka spēlējām labi, taču nespējām gūt vārtus un salauz pretestību. Pretinieki izmantoja savas izdevības, bet mēs ne."

24 gadus vecais Liljegrēns šosezon spēlēja Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubā Toronto "Maple Leafs". Regulārajā čempionātā viņš sakrāja 18 punktus (6+12).

Latvijas izlase pusfinālā spēkosies pret Kanādu, kas ceturtdaļfinālā pārspēja otru čempionāta mājinieci Somiju.