Foto un video ⟩ Vītoliņš: Tas ir tikai sākums

TVNET Sports
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš pēc izcīnītās trešās vietas pasaules čempionātā (PČ) sarunā ar LTV atzina, ka medaļu iegūšanu viņš bija nosapņojis jau pirms turnīra.

Latvijas izlase svētdien Tamperē svinēja uzvaru pasaules čempionāta mačā par bronzas medaļām, ar 4:3 papildlaikā pārspējot ASV. Latvijai tā ir pirmā godalga pasaules meistarsacīkstēs.

"Šo komandu pat nevajadzēja nekā motivēt," žurnālistiem teica Vītoliņš. "Pēc zaudējuma Kanādai man jautāja, kā tad mēs saņemsimies. Mēs pirmo reizi bijām pusfinālā un jūs domājāt, ka komanda nesaņemsies uz medaļu spēli? Puiši šodien no pirmās līdz pēdējai minūtei spēlēja. Tas, ko viņi izdarīja, bija fantastiski."

"Spēles laikā viņus vienkārši vajadzēja turēt, jo visi rāvās uz ledus. Liels paldies arī mūsu sestajam spēlētājam, jo tajā ziņā mēs visu laiku bijām vairākumā. Tas amerikāņus nedaudz piezemēja un viņiem sāka trīcēt rokas, kad mēs sākām spiest uzbrukumā," turpināja treneris.

Vītoliņš paslavēja izlases fiziskās sagatavotības treneri Ēriku Visocki-Rubeni, kuram izdevies teicami sagatavot hokejistus negaidīti garajam turnīram.

"Ja puišiem tagad iedotu vēl divas spēles un pateiktu, ka nākamā ir par zeltu, tad viņi izietu un nostrādātu tāpat. Es pat nezinu no kurienes viņiem tāds enerģijas pieplūdums. Kad ir labs rezultāts un nav tik liels spiediens, tas arī palīdz, jo tādā gadījumā tu vari iet tikai uz augšu," norādīja treneris.

Tāpat Vītoliņš neslēpa, ka šis sasniegums uzstādījis augstu latiņu un atkārtot kaut ko tādu nebūs viegli.

"Vienkārši gribu pateikt, ka nākošā spēle sāksies no nulles. Mums nevajag celt ilūzijas, ka tagad visus apspēlēsim. Visas komandas analizē un cenšas, nosprauž savus mērķus. Mēs parādījām, ka varam cīnīties, parādījām, ka mums ir raksturs. Varbūt mazāka nozīme ir meistarībai, bet saliedētība, raksturs un vienotība - tas ir tas, kas mums vajadzīgs," stāstīja treneris.

Viņš secināja, ka tik augsts sasniegums nākamajos gados varētu būt motivācija hokejistiem doties palīgā valstsvienībai pēc garākām sezonām klubu rindās.

"Tā ir motivācija. Visi redzēja, ka piederam pie tiem, kas var kaut ko izcīnīt. Mums izdevās apvienot Latvijas tautu. Divu dienu laikā var pārpildīt arēnu Somijā. Latvijas publika ir fantastika un neviens netic, kā mums tas izdevās."

Īsā sapulcē pēc mača ģērbtuvēs, kur atradās arī Latvijas prezidents Egils Levits, Vītoliņš teica: "Tas ir tikai sākums". 

Par titulu Tamperē cīnīsies Vācijas un Kanādas hokejisti.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Uz augšu