Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ikauniece-Admidiņa olimpiskajās spēlēs izcīna ceturto vietu

LETA
Ikauniece-Admidiņa olimpiskajās spēlēs izcīna ceturto vietu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Laura Ikauniece-Admidiņa
Laura Ikauniece-Admidiņa Foto: EPA/LETA

Latvijas septiņcīņas sportiste Laura Ikauniece-Admidiņa sestdien Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs izcīnīja ceturto vietu. Septiņu disciplīnu summā viņa nopelnīja 6617 punktus, kamēr par olimpisko spēļu čempioni kļuva beļģiete Nafisatu Tiama, kura ieguva 6810 punktus, sasniedzot jaunu nacionālo rekordu.

Ikauniece-Admidiņa tikai par piecu punktu tiesu atpalika no sava personīgā rekorda, kas vienlaikus ir arī Latvijas rekords.

Tikmēr sudraba medaļu ar 6775 punktiem ieguva Londonas olimpisko spēļu čempione Džesika Enisa-Hila no Lielbritānijas, bet bronza tika kanādietei Briannei Teizenai Ītonai, kura iekrāja 6653 punktus.

Pirms noslēdzošās disciplīnas - 800 metru skrējiena - Ikauniece-Admidiņa summā atradās piektajā vietā. Savukārt savā skrējienā latviete turējās vadošajā trijniekā un finiša spurtā viņa izrāva otro vietu, finišējot uzreiz aiz Enisas-Hilas.

Ikauniece-Admidiņa 800 metru skrējienā finišu sasniedza pēc divām minūtēm un 9,43 sekundēm, par divām sekundēm pārspējot savu personīgo rekordu un nopelnot 973 punktus. Starp visām septiņcīņas dalībniecēm viņai padevās ceturtais ātrākais skrējiens.

Tas sacensību noslēgumā viņai ļāva pakāpties uz ceturto vietu, apsteidzot vācieti Karolīnu Šēferi.

Savas pozīcijas Ikauniece-Admidiņa krietni uzlaboja pēc priekšpēdējās disciplīnas - šķēpmešanas. Tajā latviete rīku raidīja 55,94 metru tālu, kas ir jauns sportistes personīgais rekords. Tas bija labākais rezultāts starp visām septiņcīņas sportistēm un ļāva viņai nopelnīt 975 punktus. Tādējādi Ikauniece-Admidiņa kopvērtējumā no 12.vietas pakāpās uz piekto.

Savā šķēpmešanas pirmajā raidījumā Ikauniece-Admidiņa rīku raidīja 50,74 metrus tālu, kas tobrīd bija labākais rezultāts starp abu grupu sportistēm. Pēc tam gan viņas rezultātu pārspēja beļģiete Nafisatu Tiama (53,13 metri). Nākamajā metienā latviete atguva līderes godu, uzstādot jaunu personisko rekordu - 55,91 metrs, bet pēc tam viņa šo rezultātu uzlaboja vēl trim centimetriem. Līdz ar to šajās olimpiskajās spēlēs Ikauniece-Admidiņa savu personisko rekordu šķēpmešanā laboja par vairāk nekā metru.

Septiņcīņas sacensības sākās piektdien, kad tika veiktas pirmās četras disciplīnas - 100 metru barjerskrējiens, augstlēkšana, lodes grūšana un 200 metru sprints.

Barjeru distance sportistēm bija jāveic lietainos laikapstākļos, kas gan netraucēja dažām atlētēm sasniegt personiskos rekordus. Otrais skrējiens, kurā piedalījās Ikauniece-Admidiņa, sākās nervozi, jo divas sāncenses veica pāragru startu. Tomēr ar trešo piegājienu skrējiens aizritēja veiksmīgi, un latviete distanci veica 13,33 sekundēs, savā skrējienā būdama pārliecinoši ātrākā.

Par šo rezultātu Ikauniece-Admidiņa nopelnīja 1075 punktus. Maija beigās, kad jūrmalniece prestižajās sacensībās Austrijas pilsētā Gecisā sasniedza jaunu valsts rekordu septiņcīņā, Ikauniece-Admidiņa distanci veica 13,07 sekundēs un nopelnīja 1114 punktus.

Visātrākais skrējiens padevās Enisai-Hilai, kura distanci veica 12,84 sekundēs un nopelnīja 1149 punktus.

Savukārt augstlēkšanā Ikauniece-Admidiņa ar otro piegājienu pārvarēja 1,68, 1,71 un 1,74 metru augstumā novietotas latiņas. Ar trešo piegājienu viņai izdevās pārlēkt 1,77 metrus augstu latiņu, taču vēl trīs centimetrus augstākās lēciens latvietei nepadevās.

Ar 1,77 metrus augstu lēcienu un 941 punktu Latvijas sportiste šajā disciplīnā uzrādīja 15.rezultātu, bet visaugstākie lēcieni padevās Džonsonei-Tompsonei un Tiamai, kuras pārlēca 1,98 metrus un dabūja 1211 punktus.

Piektdienas vakara sesija septiņcīņas sacensībās iesākās ar lodes grūšanas sacensībām, un pirmajā mēģinājumā Ikauniece-Admidiņa lodi aizgrūda 13,52 metrus tālu. Tas pēcāk izrādījās viņas labākais mēģinājums šajās sacensībās, jo pēc tam viņa rīku raidīja 13,38 un 13,15 metrus tālu.

Sasniegtie 13,52 metri Ikauniecei-Admidiņai ļāva tikt pie 762 punktiem. Tas summā bija 16.labākais rezultāts, kamēr ar 14,91 metru triumfēja Tiama, tikdama pie 855 punktiem.

Pirmā diena septiņcīņā noslēdzās ar 200 metru sprintu, kurā Ikauniece-Admidiņa finišu sasniedza pēc 23,76 sekundēm, savā skrējienā ieņemot trešo vietu un tikai par 0,12 sekundēm atpaliekot no sava personiskā rekorda. Šāds rezultāts latvietei ļāva tikt pie 1004 punktiem un šajā disciplīnā iegūt trešo vietu.

Tikmēr 200 metros ātrākā bija Džonsone-Tompsone, kura finišu sasniedza pēc 23,26 sekundēm un kura par to nopelnīja 1053 punktus.

Savukārt sestdien pirmā disciplīna bija tāllēkšana. Tajā Ikauniece-Admidiņa ar 6,12 metru tālu lēcienu nopelnīja 887 punktus, kas bija 18.labākais rezultāts, bet tālākais lēciens padevās Tiamai, kura lēca 6,58 metrus un nopelnīja 1033 punktus.

Pirms olimpiskajām spēlēm Ikauniece-Admidiņa, kura pērn izcīnīja bronzu pasaules čempionātā, tika minēta kā olimpisko spēļu medaļu pretendente. Vēl maijā latviete sasniedza jaunu valsts rekordu (6622 punkti) un izcīnīja otro vietu prestižajās septiņcīņas sacensībās Austrijas pilsētā Gecisā.

Ikauniece-Admidiņa piedalījās arī 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs, kad ar atkārtotu Latvijas rekordu viņa izcīnīja devīto vietu. Pēdējā pusotra gada laikā sportiste valsts rekordu labojusi četras reizes.

Olimpiskās spēles Riodežaneiro risināsies līdz 21.augustam.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu