Šodienas redaktors:
Gatis Kreceris

Lēnākais pusfināla peldētājs šokē pasauli un uzvar 200 metros brasā!

Kazahstānas peldētājs Dmitrijs Balandins trešdien negaidīti uzvarēja Riodežaneiro olimpisko spēļu 200 metru brasa peldējumā.

Sacensību finālā Balandins, kurš pusfinālā bija pēdējais starp savam peldējuma pieciem labākiem sportistiem, sacentās ne pārāk pateicīgajā astotajā celiņā, tomēr spēja distanci veikt visātrāk, finišu sasniedzot pēc divām minūtēm un 7,46 sekundēm.

Kazahstānas sportists tikai par septiņām sekundes simtdaļām apsteidza amerikāni Džošua Prentonu.

Līdz šim 21 gadu vecais Balandins nebija izcēlies ar godalgām šāda līmeņa sacensībās, bet pirms diviem gadiem viņš izcīnīja trīs zeltus Āzijas spēlēs.

Tikmēr pie bronzas godalgas šajā peldējumā trešdien tika talantīgais Krievijas atlēts Antons Čupkovs.

Trešdien Aļona Ribakova ar jaunu Latvijas rekordu ierindojās 27.vietā 200 metru brasā, bet Uvis Kalniņš palika 24.pozīcijā 200 metru kompleksajā distancē.