Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Krievijas vieglatlētiem liegta dalība Rio 2016

TVNET/BNS/LETA
Krievijas vieglatlētiem liegta dalība Rio 2016
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Starptautiskā sporta arbitrāžas tiesa (CAS) ceturtdien noraidījusi Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) un 68 krievu sportistu apelāciju par šīs valsts vieglatlētu dalību Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. Līdz ar to kļuvis skaidrs, ka četrgades lielākajā sporta forumā Krievijas vieglatlēti nepiedalīsies, vēsta CNN.

Šāds lēmums pieņemts, par pamatu ņemot faktus, ka Krievija valstī īstenojusi dopinga programmu ar varas un drošības iestāžu nepastarpinātu atbalstu.

CAS atstāja spēkā iepriekš pieņemto lēmumu - liegt 68 Rio normatīvu izpildījušajiem Krievijas vieglatlētiem, kuri bija iesniegušu apelāciju, dalību Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. Provizorisku diskvalifikāciju saistībā ar milzīgo dopinga skandālu Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) Krievijas Vieglatlētikas federācijai (VFLA) piešķīra jau 2015. gada 13. novembrī.

Krievijas vieglatlētu komandu olimpiskajām spēlēm nacionālā olimpiskā komiteja pieteikt nedrīkstēs. Par to paziņoja CAS ģenerālsekretārs Matjē Rībs.

«Krievijas Olimpiskā komiteja var atlasīt savus sportistus dalībai Olimpiādē, ja viņi atbilst atlases kritērijiem. SOK no savas puses pieņem lēmumu, pielaist sportistus olimpiskajām spēlēm vai nepielaist. SOK kā galvenais olimpisko spēļu organizators saskaņā ar Olimpisko hartu lemj, vai sportists var piedalīties spēlēs vai nē,» teica CAS ģenerālsekretārs Matjē Rībs.

«Sportisti, kuri atrodas paspārnē IAAF diskvalificētajai nacionālajai federācijai, nevar piedalīties sacensībās, kas tiek rīkotas pēc IAAF noteikumiem,» teikts CAS paziņojumā.

Lēmums par vieglatlētiem var ietekmēt šonedēļ gaidāmo lēmumu par visas Krievijas olimpiskās delegācijas izslēgšanu no olimpiskajām spēlēm.

Šī gada Eiropas vieglatlētikas čempionātā piedalījās Krievijas skrējēja Jūlija Stepanova, kura ziņoja Starptautiskajai antidopinga aģentūrai (WADA) par Krievijas atbalstītiem dopinga pārkāpumiem. Viņa startēja zem Eiropas vieglatlētikas asociācijas karoga.

WADA izmeklēšanā konstatēja, ka Krievijas sporta ministrs Vitālijs Mutko strādājis roku rokā ar laboratorijām, lai viltotu rezultātus. Viņš personīgi ir kontrolējis un pārraudzījis Krievijas sportistu dopinga analīžu rezultātus 2014. gada Soču olimpiskajās spēlēs.

«Ar nožēlu varu teikt, ka tagad mums jāapdomā visi tālākie soļi. Manuprāt, tas ir subjektīvs lēmums, vairāk politisks lēmums, kuram nav nekāda juridiska pamata,» aģentūra TASS citē Mutko teikto.

«Citu valstu sportisti skaita dienas līdz olimpisko spēļu atklāšanai, bet mēs līdz CAS tiesas lēmumam... Kurā virzienā dodas pasaules vieglatlētika, kad šī netaisnība beigsies... Neviens neatbildēs. Pirmo reizi manas 20 gadu sportistes karjeras laikā tiesības piedalīties olimpiskajās spēlēs jārisina ar tiesas starpniecību,» savā «Instagram» kontā šīs nedēļas sākumā rakstīja divkārtējā olimpiskā čempione kārtslēkšanā Jeļena Isinbajeva.

Olimpiskās spēles Rio notiks no 5. līdz 21. augustam.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu